Литовський фолк, музика майбутнього з Кореї та український Френк Сінатра: колоритно закрили “VINNYTSIA JAZZFEST”

Унікальний проект, який поєднав у собі відразу шість тромбонів та фольклор Північно-західної Литви, екзотичний джаз від від представників Південної Кореї та чолі з народним співаком цієї країни Йонг Ву Кімом, закрили джазовий переполох край кавер-бенд 2017-го року «FRANKYJAZZ».

 

Концертна зала по вулиці Театральна, 15 на годину опинились на Північному заході Литви. Чарівний голос Лорети Сунгайлене та неперевершений секстет тромбоністів відправили в екстаз вінницьку публіку.

 

 

 

 

Особливим був виступ команди з Південної Кореї, які дебютували не лише у Вінниці, а й в Україні загалом. Гурт HG FunkTronic називають джазом майбутнього. За допомогою сучасної аранжировки, діджейського пульту та майстерної гри музикантів слухачі, не вставаючи зі своїх крісел, перенеслись в майбутнє.

 

 

Хонг Гі Кім барабанщик та лідер гурту навчався в Нью-Йорку та Нідерландах, своїм виступом підкорив весь світ, а також і вінницьких поціновувачів джазу. Діджей "Hunter" (Хьонг Хо Кім) доповнював гру музикантів сучасними ритмами електронної музики. Клавіші в той вечір належали Ха Янг Кім, яка сама написала одну з композицій. Колоритні духові Хюн Піл Шин та Янгаха Шин своїми соло не раз змушували аплодувати зал.

 

 

 

 

 

 

Справжнім улюбленцем публіки став народний артист Республіки Південна Корея Йонг Ву Кім. Його гра з публікою та неймовірний вокал змушували зал шаленіти.

 

Вінничани довго не відпускали гостей зі Сходу.

 

 

Закривали фестиваль неперевершені Frankyjazz з програмою "Tribute to Frank Sinatra". Лідер гурту, вокаліст Віталій Костенко на один вечір перевтілився в легендарного Френка Сінатру. Вінничан захопила неймовірна хвиля емоцій. Концертна зала "Вінтери" заповнилась романтикою нью-йоркських та чикагських ресторанів 20-30-х років ХХ століття. В епоху прекрасних дам та джентльменів, витриманих елітних напоїв та мафіозної романтики.

 

 

Справжньою несподіванкою було виконання безсмертного хіта гурту Nirvana "Smells Like Teen Spirit" в джазовій обробці.

 

 

 

Закривали фестиваль, так як і відкривали, легендарною джазовою композицію "Нью-Йорк, Нью-Йорк". Навіть міський голова Сергій Моргунов поринув у ритм джазу і пританцьовував з головною продюсеркою фестивалю Іриною Френкель.

 

По закінченню концерту зірок та слухачів чекав "джазовий пінг-понг", де вже традиційно слухачі могли задати будь-які питання музикантам.

 

В секстета тромбоністів були цікаві елементи одягу, зокрема, незвичайні краватки: — Моя знайома – музикознавець. Назва цієї прикраси "кузнєчік". Вони традиційні для півдня Литви, - говорить Лорета Сунгайлене. Корейці навчили кричати вінничан "Ой!" і їх культурі - це означає особливий зв'язок із слухачем. Гурт поєднує в собі елементи хіп-хопу, джазу, діджеїнгу та корейського фольклору. — Вигук – це відповідь музиканта його аудиторії. Якщо музикант відчуває себе прекрасно на сцені, то він буде віддавати свою енергетику слухачу. Ми наче говоримо вам, а якщо ви відповідаєте, то між нами відбувається діалог. Щоб досягти гармонії в звучанні та поєднати всі елементи, необхідно дуже довго працювати. Хлопці з Frankyjazz розказали куди поділи свою прекрасну солістку та зізнались у любові до Вінниці. — Ми дуже раді, що ви запросили нас на найстаріший джазовий фестиваль в Україні. Моя бабуся звідси родом, і тому для мене вкрай важливо виступати у вашому місті. Ми дуже полюбили вас, вінницькі слухачі! Зараз коллектив іде у відпустку, а в жовтні починається новий сезон в Києві. А вже 23-го жовтня колективу виповниться 8 років.

 

 

Не встиг закінчитись XXII "VINNYTSIA JAZZFEST", а вінничани вже сумують за джазом та вже готуються до XXIIІ "VINNYTSIA JAZZFESTу".