У Вінниці визначили переможців Всеукраїнського джазового конкурсу молодих виконавців

За кілька годин до відкриття ювілейного та зіркового Vinnytsia JazzFest у вінницькій філармонії відбувся фінал Всеукраїнського джазового конкурсу молодих виконавців.

 

Конкурс відбувається в шосте. Організатори конкурсу Департамент культури Вінницької міської ради, Вінницька обласна філармонія та Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля.

Статусність конкурсу підкреслював склад журі: головували зірки світового джазу  Аркадій Шилклопер – перша джазова валторна світу та гість з Нью-Йорку Джон Сасс - перша джазова туба світу.В складі журі конкурсу з вінницького представництва брали участь кандидат мистецтвознавства Тетяна Бурдейна – Публіка, відомий співак та композитор Геннадій Белявський та доцент Педагогічного університету Олена Верещагина.

Робота для журі була важкою, тому що вони повинні були визначити не лише переможців а й розподілити грошові винагороди від Вінницького міського голови Сергія Моргунова та Вінницької міської ради

Кожен конкурсант –  а до Вінниці цього дня вони з’їхалися майже з усієї країни, – мав можливість виконати три композиції. Дві – джазові класичні стандарти, третя обов’язково українська.  Забігаючи наперед зазначимо, що саме подібний український етно-джаз найбільше у підсумку вразив журі.

Переможцями конкурсу стали:

    Лілія Книжник, соло вокал, перша категорія. (місто  Вінниця)
    Ксенія Царенко, соло вокал, друга категорія. (місто Вінниця)
    Акім Груй, інструментальна музика, перша категорія. (місто Київ)
    Shake Band, колектив, перша категорія. (місто Київ)
    Гран-прі конкурсу:JazzWaveCollective– колектив, друга категорія. (Бориспіль, Київська область)

Без затягнутих промов журі відзначило, що задоволені рівнем виконавців і закликали усіх не сприймати результати всерйоз. “За своє життя я брав участь у багатьох різноманітних конкурсах, і переважно програвав. Однак це не завадило мені стати тим, ким я є сьогодні. Тому просто грайте, грайте для себе, грайте себе, грайте заради джазу”, – сказав перед нагородженням лауреатів голова журі Аркадій Шилклопер.

Всі без виключення учасники конкурсу отримали в якості подарунку комплекти запрошень на концерти Міжнародного фестивалю і відразу після нагородження учасники почали похапцем збиратися та покидати філармонію, адже вже за 15 хвилин у центрі міста мав розпочатися ювілейний Vinnytsia Jazz Fest.