Мода джазового крою

Дві чарівні панянки – мода і музика – співіснують у сучасному світі на рівних, вони давно уже не просто дружать, а часом жити не можуть одна без одної. Дизайнери нерідко черпають натхнення у музиці, музиканти диктують моду, а колабораціям творців моди та людей мистецтва нема числа!

Саме таке співробітництво зробило цьогорічний вінницький джазовий фестиваль стильною подією. Одяг та образи ведучих фестивалю створювалися майстрами авторського ательє дизайнера Людмили Квєтної. В концепцію зміни оформлення сцени та загального ребрендінгу фестивалю вдало вписалась ця нова співпраця. Залучення такого стильного партнеру як ця дизайнерка, навіть спонукало організаторів фестивалю додати більше яскравих візуальних елементів, таких як розкішний білий рояль до сценічного оформлення.
На сьогодні пані Людмила поправу належить до кола кращих дизайнерів України. Покази її сезонних колекцій збирають аншлаги та отримують схвальні відгуки. Вона давно с захопленням слухає джаз, надихається ним, а потім імпровізує, долучаючи тканини та яскраві аксесуари. Продумуючи сценічні образи ведучих пані Людмила ознайомилась з творчістю фестивальних гостей, вона враховувала які країни вони представляють, у якому стилі творять, аби максимально точно виразити енергію джазу у платтях.
Дві чарівні жінки в якості ведучих - таке на вінницькому джазовому фестивалі вперше! Вони ж виступили у ролі моделей – загалом було чотири зміни одягу. На сцені працювала Олена Накорнеєва, а в студії Світлана Арламова-Кірюшина. У перший день на Олені була спокуслива червона сукня з квіткою на плечі, а на Світлані контрастна жовто-чорна. Яскраві кольори надзвичайно вдало поєднувались з неординарною та запальною музикою, що лунала в той вечір зі сцени, особливо з творами грузинського тріо The Shin. Для продовження вечора дизайнерка запропонувала дві сукні з тонкого мережива, прикрашені блиском та стразами: сукня Олени довга з бахромою, а Світланина, коротша, доповнювалась милим аксесуаром - квіткою у волоссі. Стиль костюмів першої частини другого фестивального дня відсилає до веселої рок-н-рольної епохи: саме пісні того часу у джазовій обробці виконувала Оксана Славна та квартет Романа Кульматицького, наші вінницькі джазисти. Пишні спідниці у складку та яскраві прилягаючі блузи вдало вписались у музичну канву цієї частини вечора. На завершення фестивалю звучав старий добрий класичний джаз і при погляді на костюми ведучих одразу пригадувалась епоха розквіту джазової музики – свінгуючі двадцяті. Блиск паєток, пір’я, спокусливі розрізи і знову квіти-прикраси – обов’язковий стильний акцент від Людмили Квєтної.
Кожен створений Квєтною наряд, відрізнявся вишуканістю, додаючи фестивалю шарму. Колекція одягу в джазовому стилі справила приголомшливе враження своєю яскравістю та витонченістю на глядачів.


Лариса Тимченко,
незалежний культурний оглядач, автор блогу lorna-l.livejournal.com