«VINNYTSIA JAZZFEST-2018» на 100 % виправдає своє цьогорічне гасло «вражаючий»!

Сьогодні, 17 серпня, у приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулась прес-конференція щодо проведення ХXII Міжнародного фестивалю «VINNYTSIA JAZZFEST - 2018», який триватиме протягом 21 – 23 вересня у м. Вінниці.

Головним організатором заходу є Благодійний фонд розвитку талантів Поділля. Фестиваль також проходитиме за підтримки обласної державної адміністрації та Вінницької міської ради.

У прес-конференції, модератором якої виступив директор VINNYTSIA JAZZFEST, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков, взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк;  Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Чарчинський; директор Департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук; продюсер фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель та співорганізатори заходу.

Організатори ХХІІ Міжнародного фестивалю «VINNYTSIA JAZZFEST - 2018» ознайомили присутніх з програмою джазових днів у м.Вінниці. Під час прес-конференції продюсер фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель розповіла присутнім про втілення ексклюзивних проектів у рамках фестивалю. За словами Ірини Френкель, цьогоріч глядачі насолоджуватимуться виконанням струнного джазу. Відвідувачі заходу матимуть можливість ознайомитися з творчістю яскравого свінгл тріо «Kusimanten»  (Австрія), дуету Клер Парсонс (Люксембург – Ізраїль), джазових зірок з Литви, Південної Кореї та інших країн.

У рамках проекту «Polish Independence Jazz Night» буде представлено квінтет віртуозного піаніста Міхаїла Мартинюка (Польща – Нова Зеландія) та квартет найкращого джазового скрипаля Європи Адама Балдиха. За словами продюсера фестивалю, обидва колективи продемонструють майстер-класи для студентів музичного училища.

Під час прес-конференції заступник голови ОДА Ігор Івасюк акцентував увагу присутніх на важливому значенні мистецького заходу для Вінниччини: «Проведення фестивалю «VINNYTSIA JAZZFEST» – це знакова подія для культурно-мистецького життя нашого міста, області та всієї України загалом. Мені дуже приємно, що Вінниччина на три дні стане джазовою столицею України. Варто зазначити, що під час ІІ Міжнародного фестивалю «OPERAFEST TULCHYN», ХVІ Міжнародного фестивалю імені Петра Чайковського та Надії фон Мекк, ХІІІ Міжнародного дитячого фестивалю «Барвінкове кружало» Вінниччина була столицею оперного співу, класичної музики та народної хореографії. Тож висловлюю подяку працівникам культури і митцям, адже саме завдяки вашій праці та небайдужості нам вдається реалізовувати такі проекти». Також Ігор Івасюк підкреслив, що втілення проекту  «VINNYTSIA JAZZFEST» є одним із ключових напрямів роботи у розвитку галузі культури в області. За словами посадовця, з обласного бюджету на підтримку фестивалю додатково виділено 271 тис. грн.

Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Чарчинський подякував за співпрацю та розповів про підготовку польської сторони до проведення фестивалю. Зокрема, з 14 вересня у холі Вінницької міської ради триватиме виставка польського джазового плакату «Polish Independence Jazz Posters» однієї з найбільших у світі колекцій - Dydo Poster Collection.

Крім цього, під час масштабного проекту «Polish Independence Jazz Night» на глядачів у залі чекатимуть незабутні розіграші із головним призом – поїздкою до Польщі.

Під час прес-конференції директор Департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук поінформував присутніх про реалізацію VII Всеукраїнського конкурсу молодих джазових виконавців у рамках «VINNYTSIA JAZZFEST». Проведення конкурсу відбудеться  20 вересня у концерт-холі  «Моnt Blanc». Цього ж дня, згідно з програмою фестивалю,  вперше презентуватимуть ексклюзивну родзинку заходу – яскраву pre-party за участю зірки світового джазу, культового барабанщика Павєла Файта з Чехії.

Організаторами «VINNYTSIA JAZZFEST - 2018» заплановано чимало інших яскравих подій та заходів, зокрема, сольні програми презентуватимуть 9 всесвітньовідомих колективів з дев’ятьох країн світу, таких як: Польща, Нова Зеландія, Південна Корея, Австрія, Люксембург, Ізраїль, Литва, Чехія та Україна.

«Глядачі зможуть переконатися, що в Україні є джазові колективи, які за якістю та професійністю ні на йоту не поступаються світовим. Саме тому ми відкриваємо та закриваємо фестиваль концертами українських виконавців: феєричного бенду FRANKYJAZZ з програмою Trouble Sinatra та розкішною постановкою одного з найкращих мюзиклів усіх часів «В джазі тільки дівчата» Національної оперети України, - відзначає директор VINNYTSIA JAZZFEST, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков.

За словами організаторів, особливо важливою подією стане приїзд Київського Національного академічного театру оперети, який очолює народний артист України Богдан Струтинський. «Сьогодні театр оперети входить до великої міжнародної мережі оперних театрів світу, презентує чудові постановки і проводить престижні міжнародні конференції за участю зірок першої величини…», - зазначив Павло Третьяков.

Особливо яскравою подією стане показ легендарного бродвейського мюзиклу  «Sugar, або В джазі тільки дівчата!», причому цей жанр мюзиклу ще ніколи не був представлений на жодному українському джазовому фестивалі. Тож показ мюзиклу за межами столиці відбудеться вперше.

 «VINNYTSIA JAZZFEST-2018» на 100 % виправдає своє цьогорічне гасло «вражаючий»! – переконана продюсер фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Зберігаючи багаторічні традиції нашого фестивалю, які з року в рік збирають у Вінниці джазоманів зі всієї України, ми водночас залюбки ламаємо стереотипи. Підготували різножанрову цікаву програму, яка буде презентована на трьох різних концертних майданчиках, що дасть змогу глядачам ще більше відчути, що музика свободи – джаз – не має жодних обмежень! Цього року вперше до нас приїдуть джазові зірки зі світовим ім’ям з найвіддаленіших країн – Південної Кореї та Нової Зеландії. Відтак, почуємо і екзотичні джазові жанри, і свіжі тенденції сучасної європейської музики. World jazz, сучасний свінгл, синтез народної, джазової музики та ф’южну, яскраве поєднання джазу і електронної діджейської музики, безсмертні джазові стандарти та styles vocal jazz – розмаїття жанрів вразить усіх!»

Програмою фестивалю передбачено чимало сюрпризів для відвідувачів.

Довідка

Максимально вичерпну інформацію про всі концерти та події фестивалю можна отримати в інформаційному центрі фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2018, який діє у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (вул. Соборна, 73).

Інформаційний центр працює за розкладом роботи бібліотеки.

Телефон фестивалю:  (0432) 690 – 025.

Повна інформація і новини на офіційному сайті фестивалю www.jazz.vn.ua

Придбати квитки онлайн можна на сайтах bilet.vn.ua, afisha.vn.ua

Також квитки продаються у касах Вінниці: у ТСК «Магігранд» (10.00-21.00), ТЦ «Петроцентр» (10.00–20.00), театрі імені Садовського (13.00-19.00).

Офіційна група фестивалю у Facebook - https://www.facebook.com/groups/jazzvest/

{vtemflybox imagepath=[images/festival-2018/news/5] source=[gallery]}