Квартет Адама Балдиха

Квартет Адама Балдиха Жанр: мікс джазу і класичної музики з елементами польської народної музики
Склад: Адам Балдих (скрипка), Кшиштоф Дис (фортепіано), Міхал Баранскі (контрабас, бас-гітара), Давид Фортуна (ударні)

Один з кращих джазових скрипалів сучасності, геніальний віртуоз Адам Балдих зі своїм Квартетом, у якому грають видатні представники польської джазової сцени, з ексклюзивною програмою на VINNYTSIA JAZZFEST-2018! Відомий своїми безкомпромісними творчими пошуками, Адам Балдих ламає всі стереотипи щодо скрипки, а його експресія, незвичайна креативність і віртуозність щоразу підтверджують, що він - один з найвидатніших скрипалів світової джазової сцени!
«Його неповторний стиль називають «breathing violin» - «дихаючою скрипкою». Те, що Адам Балдих робить на сцені, - це справжнє шоу. Люди з розуму сходять!» Кшиштоф Войцеховський, директор фонду «Jazz Art» і Міжнародного фестивалю «Jazz na Starowce» «Балдих надає своїй скрипці голос і емоційну силу, яка за останні десятиліття надто рідко звучала, і пропонує сучасній сцені свіжу гру на інструменті» Allaboutjazz.com (США)
«Нарешті ми маємо нову - після Урбаняка - зірку джазової скрипки» Gazeta Wyborcza
Adam Baldych Quartet – новий проект геніального скрипаля-композитора, для якого він традиційно ретельно обирав музикантів. Адже ділити сцену звик лише з найкращими. Разом з кращими польськими музикантами: Кшиштофом Дисом, Міхалом Баранскі та Давидом Фортуна, Адам Балдих презентує європейську красу, поєднуючи класичну музику та елементи польської народної музики у безперервному контексті художнього вираження.
- Мій новий польський квартет відповідає визначенню польського джазу – це непередбачувана музика, яка балансує на межі. У кожному сенсі цього слова! – говорить Адам Балдих. Після прекрасної співпраці з квартетом Imaginary, Яроном Германом та Тріо Helge Lien, Квартет Адама Балдиха має шанс стати ще одним важливим етапом у кар'єрі польського скрипаля. - Розширюючи своє музичне бачення, я намагаюся ще більше наголосити на колективності та суміжних точках джазу та сучасної класичної музики. З цією групою я хотів би відкрити нову главу моєї творчої діяльності, - говорить скрипаль.
Про учасників Adam Baldych Quartet АДАМ БАЛДИХ – всесвітньовідомий польський скрипаль і композитор. Народився 18 травня 1986 року у Гожуві-Велькопольському (Польща). Випускник Академії музики в Катовіце (Польща) і престижного Berklee College, вже у 16 років Адам Балдих почав виступати на міжнародному рівні (Німеччина, Польща, Сербія, Угорщина, Індонезія, Іспанія, Франція, США).
Спочатку його називали «вундеркіндом», сьогодні ж він впевнено утримує звання одного з найцікавіших джаз-скрипалів світу. Адам з самого початку кар'єри шукав власний, неповторний стиль у музиці. Балдих володіє найкращою технікою джазового скрипаля, однак, крім віртуозності, цінується його оригінальний звук і композиції. У своїй музиці Адам свідомо звертається до польської традиції і розмиває грані між класичною та джазовою музикою. Його відмітна риса — віртуозність, що поєднує експресію молодості і майстерність зрілості. Адам складає музику, яка має класичну основу і в той же час вбирає в себе весь спектр сучасних течій — серед композиторів, що виявили на нього найбільший вплив, він називає Рахманінова і Майлза Девіса, Хендрікса і Radiohead. Адам Балдих не тільки талановитий музикант, але й «улюбленець долі»: кілька років підряд Адам входить до числа номінантів на головну музичну нагороду Польщі Fryderyk, неодноразово називався «кращим джазовим скрипалем» читачами авторитетного журналу Jazz Forum, а в 2016 році був нагороджений «Золотим хрестом заслуги» Президента Республіки Польща і почесною нагородою « За заслуги перед польською культурою».
Співпрацював і виступав на сцені з відомими джазменами Польщі і світу, серед яких Лешек Можджер, Гражина Августик, Ярек Сметана, Ларс Даніельссон, Дідьє Локвуд, Royal String Quartet, NDR Big Band, Нільс Ландгрен й ін.
Свої альбоми Балдих записує на престижному німецькому лейблі ACT MUSIC і кожен з них отримує найвищі оцінки критиків світу. Свій перший альбом з ACT MUSIC Адам Балдих записав у 2012 році. Альбом «Imaginary Room» був випущений Зігфрід/Зіггі Лохом та Нілсом Ландгреном та записаний з провідними європейськими джазовими артистами (Ларс Даніельссон, Джакоб Карлзон, Вернері Похьола, Мортен Лунд та Маріус Несет). Його другий альбом для ACT «The New Tradition» був записаний разом з ізраїльським піаністом Джароном Херманом і випущений 30 травня 2014 року. У 2015 році ACT випустила «Jazz at Berlin Philharmonic IV - Accordion Night», що є записами з концерту в рамках серій джазу у Берлінській філармонії, де Адам також брав участь. Третій альбом Адама Балдиха, записаний для ACT – Адам Балдих і Тріо Хельгі Лін «Bridges», вийшов 28 серпня 2015 року. Крайній альбом, записаний з Тріо Хельгі Лін і Торі Брунборг, «Brothers», вийшов 25 серпня 2017 року.
Нагороди Адам Балдих - переможець ECHO Jazz 2013 - найважливішої німецької музичної нагороди, яку вручає артистам німецька музична індустрія. Газета Wyborcza, радіо Zachod та опитування TVP – «Ale Sztuka», Grand Prix Jazz Melomani 2011 в категорії Jazz Hope («Джаз-надія») та Grand Prix Jazz Melomani 2012 року відзначили його, як «Артиста року».
Адама також було номіновано на премію FRYDERYK у 2013 і 2015 роках, як «Артиста року в джазі». За альбом «The New Tradition» Адам Балдих отримав нагороду за «Кращий джазовий альбом 2014 року». Ця нагорода щорічно надається в рамках Gala Grand Prix Jazz Melomani програмою TVP 2 та Jazz Melomani Society (Спільнотою джазових меломанів). У червні 2016 року Адама Балдиха було нагороджено GOLD CROSS OF MERIT Президентом Польщі та MEDAL OF MERIT / Медаль «За заслуги» за досягнення та успіхи в галузі культури. Співпраця Серед музикантів, з якими працював Адам Балдих, не лише визнані джазові музиканти: Джим Бірд, Ійро Рантала, Лешек Мозджер, Біллі Кобем, Аарон Паркс, Джакоб Карлзон, Ларс Даніельссон, Іоахім Кун та Мішель Порталь, а також відомі поп-музиканти (Міка Урбаняк, L.U.C) та представники класичної музики (Павел Хендріх, Анджей Бауер, Цезарі Духновський, Королівський струнний квартет). Адам Балдих нещодавно зосередився на написанні музики для великих груп: у 2014 році він написав спеціальний цикл «Mozaika» для оркестру та джаз-квінтету, звертаючись до культурної суміші аллювіального населення та їх традиції.
Також у 2015 році він написав «Mozaika – Impresje» для імпровізованої скрипки, вокалу, фортепіано, контрабасу, ударного та струнного оркестру на замовлення оркестру Baltic Neopolis. КШИШТОФ ДИС – один з найоригінальніших польських джазових піаністів, народився у 1982 році. Класичну освіту отримав в Музичній Академії у місті Познань, де зараз працює професором. Будучи молодим піаністом, він отримав багато престижних нагород не тільки як джазист, але і як класичний піаніст. Кшиштоф Дис співпрацює з авангардним кларнетистом Вацлавом Зімпелем та перкусіоністом Хубертом Землером як тріо LAM. З визнаним трубачем Мацей Фортуна записав чудовий альбом «Tropy». З 2002 року Дис є членом квартету Soundcheck разом з Мацей «Kocin» Коцінским (саксофон), Анджеєм Сьвенсом (контрабас) і Кшиштофом Сзмандом (перкусія). Група записала 6 альбомів та отримала численні призи на багатьох престижних джазових фестивалях у Польщі та за кордоном.
Також Дис працює у сфері нової єврейської музики разом з вокалісткою Леною Пенкевською.
МІХАЛ БАРАНСКІ – контрабас і бас-гітарист, народився у 1984 році. Коли йому було 13 років і він грав на басах, на майстер-класі його помітив американський кларнетист Бред Террі. Незабаром він почав вчитися грати на контрабасі і отримувати за це винагороди.
Продовжив джазову музичну освіту в Музичній Академії в Катовіцах. Під час навчання почав працювати учасником джаз-оркестру у багатьох великих польських та міжнародних артистів, таких як Бенні Маупін, Найджел Кеннеді, Томаш Станько, Збігнєв Намисловський, Марцін Василевський, Міхал Урбаняк, Ага Зарян, Януш Мун’як, Уршула Дудзяк, Ева Бем, Мечислав Щесняк, Дорота Миськевич, Гжех Піотровський, Afromental, New LifeM., TGD та багатьох інших.
ДАВИД ФОРТУНА – один з найталановитіших молодих ударників, народився 1988 року. Спочатку вчився у Бидгощі, а потім продовжив навчання в Музичній Академії у Кракові. Його навчали кращі викладачі Мацей Корпал, Мирослав Жита, Ян Пілх. Він працював з такими дивовижними музикантами, як Януш Муняк, Збігнєв Намисловський, Збігнєв Вегехаупт, Адам П’єоньчик, Міхаел Патчес Стюарт, Лешек Можджер, Домінік Ванія, Адам Балдих, Павел Качмарчик, Себастіан Бернатович та Єжи Малек.
Давид є постійним учасником: Павла Качмарчика Audiofeeling Band, New Bone, NSI Квартет, Квартет Kuba Pluzek, Секстета Адама Балдиха та Тріо Домініка Ванія.