Рей Браун

Жива легенда, єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд і одного з найвидатніших контрабасистів світу Рея Брауна!

Неперевершений джазовий і блюзовий співак ріс і виховувався в оточенні справжніх «джазових титанів»: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула і Френка Сінатри.

Його свободу у співі, блискучі імпровізації, вміння грати усіма барвами свого голосу і фірмову, чисто американську манеру треба чути!

Рей Браун народився у Нью-Йорку, згодом з батьками переїхав у Лос-Анджелес. Його талант до музики проявився змалку. Вже у школі Беверлі Хіллз 10-річний Рей почав давати концерти і зі шкільними групами гастролював на місцевих фестивалях. Тоді він грав на роялі і співав, а з 14 років ще й захопився ударними, грі на яких навчався у  ветерана джазу Біллі Дугласа, джазової ікони Лос-Анджелеса Чака Флореса і знаменитого барабанщика оркестру Дюка Еллінгтона Луїса Белсона. Талант Рея настільки швидко розвивався , що вже за кілька років він став популярним співаком та барабанщиком, а після переїзду до Сієтлу ще й почав писати музику і тексти до пісень.

У 90-х роках Рей Браун мав власне шоу в Лас-Вегасі, а крім постійних виступів на найпрестижніших музичних фестивалях США й Канади, багато гастролював у Японії й Кореї.

Рей Браун-молодший випустив диски «Stand by Me», «From the heart» і «Time for Love» у стилях джаз, блюз і r&b, а також знаковий альбом «Friends and Family», що складається з дуетів із найвідомішими співаками США Діоном Уорвіком, Джейном Монхайтом, Полом Вільямсом із групи The Temptations, Dr.John, Лонні Смітом, саксофоністом Девідом Ньюманом, вібрафоністом Террі Гібзом. А ще саме у цьому альбомі можна почути рідкісний запис відомого стандарту «How High The Moon», який Рей виконує разом зі своїми легендарними батьками.

Сьогодні Рей Браун активно гастролює по всьому світу, співаючи не лише джаз та блюз, але й фанк, соул і рок-н-рол. Його розкішний тембр закохує з перших нот, вражаючи надзвичайно професійною, інтелігентною і водночас – драйвовою та мегапозитивною манерою виконання. Коли співає, він не схожий ні на кого іншого! Його чарівний голос звучить надзвичайно тепло, з неповторною «чорною» інтонацією, начебто переносячи у знаменитий джазовий клуб Cotton 1930-х років, а потім дивує, суперничаючи з насвистуваннями флейти на високих нотах.