VINNYTSIA JAZZFEST запрошує молодих музикантів у «Джазову Не Школу» і Всеукраїнський молодіжний джазовий бенд

З нагоди проведення XXV міжнародного фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2021 за підтримки Українського культурного фонду й ініціативи ГО «Інститут культурної політики» стартував унікальний для України проект неформальної освіти – мистецька резиденція «Джазова Не Школа»!

Всіх молодих музикантів, що встигнуть до 25 липня подати свої заявки, чекає співпраця зі світовими зірками джазу, а головним результатом проекту стане створення першого Всеукраїнського сесійного молодіжного джазового бенду.

Стати героєм «Джазової Не Школи» можуть молоді музиканти віком від 16 до 27 років, які не уявляють свого життя без джазу, мріють про велику сцену і хочуть вчитися у світових зірок.

Завдяки підтримці Українського культурного фонду участь у «Джазовій Не Школі» для всіх юних джазменів безкоштовна.

А все, що потрібно – встигнути до 25 липня подати документи в електронному вигляді за посиланням: forms.gle/VGv3Sxo3em2eZ1BJ6.

Головні вимоги: мати базову мистецьку освіту (мінімум — шкільного рівня) і грати на музичному інструменті, який входить до складу джазового бенду (саксофон, труба, тромбон, клавіші, ударні інструменти, контрабас, гітара, вокал).

— Ми зберемо молоді таланти у єдиний потужний бенд, який представлятиме Україну і молоду джазову генерацію не лише на теренах України, а й — за кордоном, — розповідає голова правління ГО «Інститут культурної політики», заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. — Всіх учасників одразу просимо не хвилюватися і не боятися, що ви, можливо, чогось не вмієте. Максимально доброзичливо й відкрито ми разом проведемо канікули не лише джазово, а й — плідно!

Відео 1 -

Вже 27-28 липня серед усіх кандидатів, які подали заявки, пройде онлайн-прослуховування, а 31 липня оголосять склад бенду.

З третього серпня по 19 вересня проходитимуть онлайн-репетиції.

З 29 вересня — резиденція «Джазової Не Школи» працюватиме наживо у Вінниці.
А вже 2 жовтня перший Всеукраїнський сесійний молодіжний джазовий бенд виступить зі своїми зірковими менторами на ювілейному 25-му міжнародному джазовому фестивалі VINYYTSIA JAZZFEST-2021.

Як зазначила продюсер VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України Ірина Френкель, ідея створення першого Всеукраїнського сесійного молодіжного джазового бенду виношувалася декілька років. І от нарешті завдяки «Джазовій Не Школі» вона буде втілена.

— У країнах Євросоюзу дуже популярні національні молодіжні джазові оркестри, які з успіхом гастролюють не лише у своїх рідних країнах, а й по всьому світу, — розповідає Ірина Френкель. — «Джазова Не Школа» – це перша спроба об’єднати молодих музикантів України, які прагнуть грати джаз. Проєкт реалізується з метою формування збалансованого джазового ринку України шляхом розвитку неформальної культурно-освітньої платформи інтерактивного характеру, де кожен учасник має можливість вільного творчого самовираження та самореалізації.

Протягом усього часу з новоствореним оркестром буде працювати художній керівник Євген Попель і зіркові ментори: Рей Браун зі Сполучених Штатів Америки та Роберт Анчиполовський з Ізраїлю.

У світі джазу ім’я кожного з них — бренд!

Рей Браун — жива легенда! Єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд і одного з найвидатніших контрабасистів світу Рея Брауна. Неперевершений джазовий та блюзовий співак ріс і виховувався в оточенні справжніх «джазових титанів»: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула і Френка Сінатри. Віднайшовши власну манеру виконання, стилістику й поведінку на сцені, сьогодні Рей Браун на надзвичайно високому рівні продовжує традиції своєї славетної родини. Його свободу у співі, імпровізації, вміння грати усіма барвами свого голосу і особливу, чисто американську манеру треба чути!

Роберт Анчиполовський — всесвітньовідомий ізраїльський саксофоніст, який має виняткову техніку гри та блискуче імпровізує! Його фірмове, трохи приглушене звучання з «вудсовським» відтінком скорило навіть найдосвідченіших любителів джазової музики. У 1992 році Роберт поїхав у Нью-Йорк, щоб продовжити свою освіту в музичному коледжі New School, де його вчителем став легендарний Філ Вудс. «Це один з найбільш талановитих альт-аксофоністів, яких я коли-небудь чув!» — говорив про свого учня майстер.

У послужному списку музиканта — виступи з Філом Вудсом, Кертісом Фуллером, Лі Коніца, Ренді Брекером, Кевіном Махогані, Деборою Браун, Стівом Турре, Бенні Гріном, Джимом Ротонді, Діною ДеРоуз, Луїсом Хейсом, Давидом Голощокіним, Данилом Крамером, Ігорем Бутманом.

Активно гастролюючи по всьому світу, Роберт Анчиполовський незмінно зриває овації на найпрестижніших джазових фестивалях: Wichita Jazz Festival, Paris International Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Umbria Winter Jazz Festival, Festival Of Israel, Jazz Globes, ProJazz Festival, JazzMay та багатьох інших.

Художній керівник «Джазової Не Школи» Євген Попель є одним з найвідоміших українських саксофоністів та викладачів. Перелічувати кількість всього, скільки він встигає, можна нескінченно!

Євген Попель — лауреат міжнародних конкурсів , організатор міжнародного фестивалю саксофонної музики Vinnytsia Adolphe Sax Festival, диригент духового оркестру у Вінницькому коледжі мистецтв ім. М. Леонтовича, засновник та керівник Українського ансамблю саксофоністів і «Popel Sax Quartet», артист Вінницького естрадно-духового оркестру «ВінБенд», аспірант Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (музичне мистецтво, саксофон, диригент оркестру) та учасник XVI і XVII Всесвітнього конгресу саксофоністів у Страсбурзі (Франція) та Загребі (Хорватія).

— Стати героєм першого Всеукраїнського сесійного молодіжного джазовий бенду — це величезна можливість для всіх молодих музикантів. Адже учасники не лише здобудуть безцінний досвід,  а й зможуть далі працювати в оркестрі на постійній основі, — зазначає Євген Попель.  — З менторами — Робертом і Реєм — ми вже розпочали роботу над концертною програмою, дивимося ноти, радимося, думаємо над аранжуванням. Зробимо все, аби програма була цікава! Тому не бійтеся і надсилайте свої заявки до 25 липня — будемо всі-всі їх розглядати.

Форму електронної заявки на участь та всю детальну інформацію про «Джазову Не Школу» дивіться на офіційному сайті https://snidanky.jazz.vn.ua.

Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду та ініціативи ГО «Інститут культурної політики» у рамках 25-го міжнародного джазового фестивалю VINYYTSIA JAZZFEST і проекту «Джазовий порт», що реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ), Державного агентства розвитку туризму.