«VINNYTSIA JAZZFEST – 2012» стане святом джазу, моди і туризму

Електронне видання "ВінницяОК" розповіло про те, що очікує наших глядачів на XVII міжнародному фестивалі та презентувало серію фотографій з прес-конференції організаторів.

Пропонуємо Вам ознайомитись.

22-23 вересня наше місто знову перетвориться на джазову столицю України. Саме у ці дні пройдуть концерти XVII-го фестивалю, який цьогоріч має назву  «VINNYTSIA JAZZFEST – 2012».

– Це найстаріший в Україні, а тепер і оновлений, XVII  міжнародний фестиваль днів джазової музики у Вінниц, – каже директор фестивалю Павло Третьяков. – Він постійно розширюється, і вже стає великою мистецькою акцією у нашому регіоні і в Україні, в цілому.

Минулого року організатори «Міжнародних днів джазової музики у Вінниці» оголосили конкурс ідей з ребрендингу фестивалю, аби осучаснити «обличчя» найстарішого в Україні музичного дійства. Конкурс тривав із вересня 2011 по травень 2012. Глядачі пропонували й обирали нову назву та логотип фестивалю. Саме таку назву «VINNYTSIA JAZZFEST – 2012» визнали найкращою. Змінили також і логотип фестивалю.

– Це точний логотип музичної Вінниці, – продовжує Павло Третьяков. – На ньому – скрипічний ключ, ребро контрабаса, символи Вінниці. Серед пропозицій наших глядачів, на мою думку, це був найкращий варіант.

Друга неофіційна назва фестивалю: «БА! Знайомі обличчя!», адже половина музикантів, що виступатимуть цього року, вже добре знайомі вінницьким глядачам із минулих років.

Розпочнеться фестиваль із виставки Польського Джазового Плакату у галереї Арт-Шик, її презентуватиме відомий колекціонер, представник Галереї Плакату з Кракова пан Кшиштоф Дидо. Відкриється виставка 19 вересня і триватиме до кінця місяця.

22-23 вересня вже безпосередньо пройдуть концерти джазової музики, які будуть одночасно відбуватися у концертній залі ТРК «ВІНТЕРА» і на площі Театральній.

На XVII-му джазовому фестивалі гратимуть музиканти з Польщі, Грузії, Іспанії, Швеції, Італії,Швейцарії, ПАР, Австрії, Болгарії, Франції, Росії, США і України. Глядачі побачать і почують виступи давніх друзів Вінниці – зірок світового джазу: проект The Shin (Грузія – Іспанія), Георга Брейншмідта (Австрія) у складі тріо Brein Cafe, Андрія Кондакова (Росія) і Джессі Джонс (США), квінтет Збіґнева Намисловського та багато інших. Вінницька частина буде представлена відомими музикантами Оксаною Славною і квартетом Романа Кульматицького.

– Вперше у рамках фестивалю ми презентуємо струнний джаз, тобто без ударної установки – дві гітари і контрабас – це будуть мотиви швецького фолку, – розповідає генеральний продюсер Ірина Френкель.

– Цього року ми вирішили присвятити фестиваль саме жінкам, – додає Павло Третьяков. – Хочемо стати не лише найкращим джазовим фестивалем на території України, але й законодавцями моди.

Спеціально для цього до фестивалю долучили відомого вінницького дизайнера. Так, одяг та образи ведучих, це поки що тримають у таємниці, створювалися майстрами авторського ательє Людмили Квєтної.

– Маю честь не лише дивитися фестиваль, але й взяти безпосередню участь у створенні одягу ведучих, двох чарівних дівчат – журналістів нашого телебачення. Це буде окремий образ, одяг у стилі джаз. Сподіваюсь, він усім сподобається, – говорить дизайнер.

Також цього року вирішили поєднати культуру і маркетинг: кожен, хто придбає квиток на фестиваль, отримає купон з 10-відсотковою знижкою на всі товари у мережах гіпермаркетів «ГРОШ» і 15-відсоткову знижу на товари в магазинах «Шик і Блиск».

– Минулого року фестиваль почав працювати з туристичною агенцією «Укрінвінтур». Завдяки цьому на наш фестиваль приїжджає чимало людей з інших регіонів та держав. Крім цього, ми помітили, що вінницький фестиваль обмінюється з подібним фестивалем в Одесі не лише виконавцями, але й глядачами, що для нас стало приємною несподіванкою, – каже Павло Третьяков.

– Це є так званий перший в Україні досвід туризму подій, – додає Ірина Френкель.

– Для гостей нашого міста ми надаємо житло, і в готелях, і в приватному секторі; екскурсійні послуги – показуємо місто; допомагаємо придбати білети на фестиваль, – розповідають представники агенції «Укрінвінтур».

По закінченню фестивалю, після 23 вересня, ТРК «ВІНТЕРА» обіцяє показати глядачам записи концертів на телеекранах.

Замовити квитки можна з 28-го серпня за телефоном 690-025. Ціна квитків на всі концерти фестивалю складе 170 гривень. Квиток на один концерт коштуватиме від 20 до 40 гривень.

джерело:

http://vinnitsaok.com.ua/vinnytsia-jazzfest-2012-stane-svyatom-dzhazu-mody-i-turyzmu-59756.html

інші цікаві публікації та фотогалереї з події можна подивитись за цими посиланнями.

http://lorna-l.livejournal.com/259018.html
http://a2vin.com/paparazzi/obnovlennyi_vinnytsia_jazzfest.html