Джазові анонси. VINNYTSIA JAZZFEST - 2013. День перший. Концерт перший

До початку XVIII вінницького джазового фестивалю лишається ще більше місяця. Проте вже зараз можна дізнатись все про кожного учасника фестивалю.
Фестивальні дива розпочинатимуться з вуличних концертів "Джаз де Парі": в суботу, 21 вересня, о 16.00, в неділю, 22 вересня - о 17.00

Перший концерт першого дня розпочнеться о 17.00 у суботу та буде складатися з двох частин.
У цьому концерті вінничани почують два тріо – Тріо Роланда Неффе «Vibes Beyond» (Австрія-Німеччина)
та Тріо Романа Тулея (Швейцарія − Румунія). В одному з них головну партію виконує вібрафон, в іншому ж, більш традиційно прозвучить фортепіано.

Тріо Роланда Неффе Vibes Beyond – казковий передзвін

 

Відомий австрійський перкусіонист та композитор Роланд Неффе уже кілька років грає джаз та іншу імпровізаційну музику на вібрафоні та маримбі у складі багатьох відомих колективів. Сам він постійно збирає нові та цікаві проекти для джазових імпровізацій, такі як його нове тріо, що носить назву ‘Vibes Beyond’.
Класичні ударні та джаз Роланд вивчав в музичному університеті у Граці, а у 1994-95 роках продовжив навчання у відомому музичному коледжі Берклі. У 2009 музикант зібрав тріо, у якому грають також Пітер Герберт (контрабас) та Рейнхард Вінклер (ударні). Разом вони записали диск ‘Vibes Beyond’, який був надзвичайно тепло сприйнятий критикою та сподобався прихильникам джазових гармоній і ритму.

 

Слухати вигадливі, майстерні та натхненні імпровізації цього тріо – справжня насолода. Гра самого Роланда Неффе на віброфоні надзвичайно індивідуальна та виразна: він уміло створює напругу і, за допомогою глибоких звуків інструменту, передає всі відтінки емоцій. Звучання тріо це симбіоз авангарду та простих захоплюючих ритмів. Швидкі та точні удари маленьких молоточків по вібрафону, у супроводі контрабасу та барабанів, утворюють музику що виходить за межі жанрів, проте все ж найбільше характеризується як джазова.

 

 

Тріо Роланда Неффе принесе чимало захоплюючих хвилин талановитої джазової імпровізації вінницьким любителям джазу.

 

Тріо Романа Тулея – натхненний дебют

 

Піаніст Роман Тулей народився у 1978 році у Молдові, але минулого року він зі своїм тріо спромігся стати справжнім відкриттям швейцарської джазової сцени. Перший диск тріо Романа Тулея, на якому звучать твори складені самим Романом, носить назву Inspiration, тобто „натхнення”.

 

 

Талант до складання власної музики хлопець проявив ще у віці 12 років. А після закінчення Академії Мистецтв (відділення джазової та естрадної музики) у Кишиневі, музикант більше за все мріяв про навчання у європейській школі джазу з хорошим ім’ям. Ця мрія привела Романа до Swiss Jazz School у Берні (Швейцарія), де його наставником по класу фортепіано був знаний американський джазовий піаніст Вільям Еванс (William Evans). Невдовзі, у 2008 році, талановитий джазмен Роман Тулей зібрав власне тріо, до складу якого входять ще двоє випускників Swiss Jazz School: контрабасист Лоренц Бейлер та барабанщик Тобіас Фрідлі. Виконавська майстерність всіх трьох членів тріо знаходиться на дуже високому рівні.

 

„Створюючи музику я передаю в зовнішній світ свою енергію” – говорить Роман Тулей. Та він не просто складає нову музику, але й уміє вишукано імпровізувати, дотримуючись духу новоствореної мелодії – це і робить гру тріо неповторною. Музику, що грає Тріо Романа Тулея, можна порівняти, за емоційним впливом на слухача, з видатною поезію. Тріо Романа Тулея дарує уважному слухачеві м’яку та ніжну, і, водночас, потужну й експресивну взаємодію звуків і тонів, дивовижну гармонію прозорості та енергії.

 

Вартість здвоєного концерту - 40 гривень.
Служба прийому замовлень на концерти фестивалю розпочне свою роботу з 27 серпня.

 

автор Лариса Тимченко