Солодке передчуття великого джазу

Осінь стиха крадеться до нас. Її вже холодні дощі та ще тепле проміння, що світитиме крізь золотаве листя, скоро прийде на зміну літній спеці.

А з осінню, вже більш як двадцять років поспіль, до Вінниці приходить джаз. Завжди непередбачуваний та різноманітний, гірко-солодкий, інтелігентний та відчайдушний водночас.

Джаз підхопить у свій вир і змусить серця битись в межах своїх квадратів, а фантазіям плинути за нескінченними імпровізаціями.

23-25 вересня Вінниця знову перетвориться на джазову столицю України. Vinnytsia Jazzfest – професійна музична подія, яка підкреслює статус нашого регіону у світі. Глядачі побачать і почують виступи зірок світової джазової сцени з 9 країн світу в 12 міжнародних проектах, що протягом трьох днів бдуть лунати зі сцени Концертної зали регіональної дирекції НТКУ «Вінтера» за адресою Театральна, 15.

Фестиваль вдвадцяте відбудеться у нашому місті і організатори підготували чимало особливих ювілейних сюрпризів. До нас завітають як відомі, так і давно улюблені зірки, знані та молоді джазові виконавці, які творитимуть на сцені неймовірне свято, щоб підкорити вимогливу вінницьку публіку. Це буде три дні безперервного джазування: до нас завітають гості з Люксембургу, Литви, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Італії, США, Грузії та України. 

23 вересня. Початок о 18.00. Українські зірки джазу

 

Довгий джазовий вікенд розпочнеться проектом «Вінницьке джазове перехрестя». Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії запросить на програму «Золоті сторінки джазу», а розпочнеться все із сюрпризу, коли за диригентський пульт стане генеральний продюсер фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. Далі звучатиме західноукраїнський проект «Співанки» де красі української народної пісні додали джазової вишуканості. А завершить перший день виступ квартету Макса Гладецького та Юрія Шепети – батьків-засновників Вінницького джазового фестивалю. Вінницькі віртуози презентують свої твори, що звучали ще на перших джазових джем-сейшенах, щиро тішачи давніх прихильників та перекидаючи місток джазових традицій сьогоднішнім виконавцям.

24 вересня. Початок о 16.00. Джазові експерименти

 

 

У другий день вінничани та гості почують одразу п’ять різноманітних програм, презентованих джазовими виконавцями з Грузії, Литви, Італії, США та Німеччини. Цікаво буде послухати джаз у виконанні грузин (в їх складі грає відомий барабанщик-вундеркінд Гіоргі Капанадзе), а після того насолодитись музикою експериментального литовського тріо Infiltrators. Вечір стане незабутнім коли ви почуєте італійський сучасний джазовий проект Нікколо Фараччі. Це тріо майстерно поєднує класику та фрі-джаз. Справжньою сенсацією стане виступ Дерека Брауна – всесвітньо відомого саксофоніста-новатора, який грає у власному стилі. Насичений звук, живе виконання, лише справжні емоції. А завершиться другий фестивальний день виступом німецько-швейцарського тріо на чолі з піаністом Клеменсом Ортом. На нас чекають імпресіоністичні імпровізації та атмосферна мелодійність.

25 вересня. Початок о 16.00. Парад зірок світового джазу

 

Зовсім інше тріо розпочне останній джазовий день – молодий та енергійний колектив з Люксембургу на чолі з Джеффом Герром. Очікуйте справжніх див від наступного концерту: у першому відділенні за рояль сяде геній імпровізації Вадим Неселовський, а у другому старий друг фестивалю Аркадій Шилклопер познайомить нас із своїм новим проектом Brassology, який він втілює разом з американцем Джоном Сассом. Години у компанії таких зірок джазу безцінні!

Ну а на десерт організатори підготували дещо особливе. Молодий берлінський гурт «Holler my Dear», на особисте запрошення Сергія Моргунова, презентує на фестивалі свій фірмовий мікс із фолку, джазу та акустичної популярної музики. Отже, позитивні та незабутні враження від різноманітної програми фестивалю слухачам гарантовано!

Будуть і ще сюрпризи. Під час фестивалю організатори презентують фотоальбом, який буде випущено обмеженим тиражем спеціально до ювілейного фестивалю. Він матиме назву «Джазові емоції Вінниці». Це буде історія фестивалю, розказана з посмішкою та яскраво ілюстрована.

 

А розпочнуться джазові події з виставки, яка також носитиме назву «Джазові емоції Вінниці». Її відкриють в холі Вінницької міської ради вже 20 вересня о 17.00. Автори фото – метр джазового фото Олександр Зубко (Київ) та вінницький фотограф і поціновувач джазу Максим Кушка, офіційний фотограф Vinnytsia Jazzfest.

 

23 вересня у Концертній залі Вінницької обласної філармонії стартує фінал шостого всеукраїнського конкурсу «Junior Jazz», який започатковано у 2010 році Вінницькою міською радою. Головою журі цьогорічного конкурсу стане світова зірка та давній друг Вінницького фестивалю Аркадій Шилклопер (Німеччина), співголова – Джо Сесс (США). 

 

А щоб ще раз насолодитись виступами зірок джазу – дивіться багаторічного телевізійного партнера фестивалю – телеканал ВДТ. З 24 по 30 вересня з 22.20 в ефірі «Джазовий тиждень» і всі найсвіжіші концерти. Продовжується співпраця і з модельєром Людмилою Квєтною, а значить ведучі фестивалю будуть вбрані у модному джазовому стилі.

 

Тож не баріться з покупкою та замовленням квитків. На кожний концерт діє окремий квиток, ціна якого залежить від часу покупки. Також можна придбати мульти-квиток «Джазоман», що дає можливість побувати на всіх концертах фестивалю. Діють спеціальні світкові акції: перші 20 квитків на кожний концерт коштують всього 20 грн., а до 10 вересня всі квитки продаються із  знижкою 20%! Інформаційний центр фестивалю вже працює за адресою Соборна, 64.

Телефон фестивалю: 0432-690-025 (з 10.00 до 19.00).