Найкращий джазовий скрипаль сучасності Адам Балдих у суботу виступить на VINNYTSIA JAZZFEST!

Один з кращих джазових скрипалів сучасності, геніальний віртуоз Адам Балдих зі своїм Квартетом, у якому грають видатні представники польської джазової сцени, з ексклюзивною програмою виступить на ХХІІ міжнародному джазовому фестивалі VINNYTSIA JAZZFEST-2018!

Концерт відбудеться у суботу, 22 вересня, о 21.00 у концертній залі по вулиці Театральна, 15.

    Відомий своїми безкомпромісними творчими пошуками, Адам Балдих ламає всі стереотипи щодо скрипки, а його експресія, незвичайна креативність і віртуозність щоразу підтверджують, що він - один з найвидатніших скрипалів світової джазової сцени! – розповідає про музиканта продюсер VINNYTSIA JAZZFEST, заслужена артистка України  Ірина Френкель. - Його неповторний стиль називають «breathing violin» - «дихаючою скрипкою». Те, що Адам Балдих робить на сцені, - це справжнє шоу, яке вражає глядачів по всьому світу!

 

 

Адам Балдих народився 18 травня 1986 року у Гожуві-Велькопольському (Польща).

Випускник Академії музики в Катовіце (Польща) і престижного Berklee College, вже у 16 років Адам почав виступати на міжнародному рівні (Німеччина, Польща, Сербія, Угорщина, Індонезія, Іспанія, Франція, США).

Спочатку його називали «вундеркіндом», сьогодні ж він впевнено утримує звання одного з найцікавіших джаз-скрипалів світу.

Адам з самого початку кар'єри шукав власний, неповторний стиль у музиці. Балдих володіє найкращою технікою джазового скрипаля, однак, крім віртуозності, цінується його оригінальний звук і композиції. У своїй музиці Адам свідомо звертається до польської традиції і розмиває грані між класичною та джазовою музикою.

Його відмітна риса — віртуозність, що поєднує експресію молодості і майстерність зрілості. Адам складає музику, яка має класичну основу і в той же час вбирає в себе весь спектр сучасних течій — серед композиторів, що виявили на нього найбільший вплив, він називає Рахманінова і Майлза Девіса, Хендрікса і Radiohead.

Адам Балдих не тільки талановитий музикант, але й «улюбленець долі».

Він переможець ECHO Jazz 2013 - найважливішої німецької музичної нагороди, яку вручає артистам німецька музична індустрія.

Газета Wyborcza, радіо Zachod та опитування TVP – «Ale Sztuka», Grand Prix Jazz Melomani 2011 в категорії Jazz Hope («Джаз-надія») та Grand Prix Jazz Melomani 2012 року відзначили його, як «Артиста року».

Адама також було номіновано на премію FRYDERYK у 2013 і 2015 роках, як «Артиста року в джазі».

За альбом «The New Tradition» Адам Балдих отримав нагороду за «Кращий джазовий альбом 2014 року». Ця нагорода щорічно надається в рамках Gala Grand Prix Jazz Melomani програмою TVP 2 та Jazz Melomani Society (Спільнотою джазових меломанів).

У червні 2016 року Адама Балдиха було нагороджено GOLD CROSS OF MERIT Президентом Польщі та MEDAL OF MERIT / Медаль «За заслуги» за досягнення та успіхи в галузі культури.

 

Свої альбоми Балдих записує на престижному німецькому лейблі ACT MUSIC і кожен з них отримує найвищі оцінки критиків світу.

Свій перший альбом з ACT MUSIC Адам Балдих записав у 2012 році. Альбом «Imaginary Room» був випущений Зігфрід/Зіггі Лохом та Нілсом Ландгреном та записаний з провідними європейськими джазовими артистами (Ларс Даніельссон, Джакоб Карлзон, Вернері Похьола, Мортен Лунд та Маріус Несет).

Його другий альбом для ACT «The New Tradition» був записаний разом з ізраїльським піаністом Джароном Херманом і випущений 30 травня 2014 року. У 2015 році ACT випустила «Jazz at Berlin Philharmonic IV - Accordion Night», що є записами з концерту в рамках серій джазу у Берлінській філармонії, де Адам також брав участь.

Третій альбом Адама Балдиха, записаний для ACT – Адам Балдих і Тріо Хельгі Лін «Bridges», вийшов 28 серпня 2015 року.

Крайній альбом, записаний з Тріо Хельгі Лін і Торі Брунборг, «Brothers», вийшов 25 серпня 2017 року.

Серед музикантів, з якими працював Адам Балдих, не лише визнані джазові музиканти: Джим Бірд, Ійро Рантала, Лешек Мозджер, Біллі Кобем, Аарон Паркс, Джакоб Карлзон, Ларс Даніельссон, Іоахім Кун та Мішель Порталь, а також відомі поп-музиканти (Міка Урбаняк, L.U.C) та представники класичної музики (Павел Хендріх, Анджей Бауер, Цезарі Духновський, Королівський струнний квартет).

Нещодавно Адам Балдих зосередився на написанні музики для великих груп: у 2014 році він написав спеціальний цикл «Mozaika» для оркестру та джаз-квінтету, звертаючись до культурної суміші аллювіального населення та їх традиції.

Також у 2015 році він написав «Mozaika – Impresje» для імпровізованої скрипки, вокалу, фортепіано, контрабасу, ударного та струнного оркестру на замовлення оркестру Baltic Neopolis.

 

Не пропустіть концерт Квартету Адама Балдиха у суботу, 22 вересня, о 21.00 на вінницькому джазовому фестивалі VINNYTSIA JAZZFEST-2018!

Квитки на концерт коштують 120 гривень.

Придбати квитки можна на сайтах www.jazz.vn.ua, http://bilet.vn.ua, у касах Вінниці у «Магігранді» (10.00-21.00), ТЦ «Петроцентр» (10.00–20.00), театрі імені Садовського (13.00-19.00) та бібліотеці ім. Тімірязєва (10.00-18.00).

 

 

Також нагадаємо: саме Адам Балдих буде одним із зіркових героїв новаторського проекту «Джазові сніданки», який за підтримки Українського культурного фонду 22-23 вересня з 10.00 до 13.00 пройде у концерт-холі «Моnt Blanc» (вул. Соборна, 34).

Участь у проекті «Джазові сніданки» безкоштовна.

Та для того, щоб відвідати майстер-класи Адама Балдиха та інших зірок джазу вам потрібно встигнути до 18 вересня зареєструватися на офіційному сайті проекту http://snidanky.jazz.vn.ua.

Тож не баріться!