Тріо Клеменса Орта (Німеччина)

Тріо Клеменса Орта (Німеччина). Жанр: експериментальний джаз

Піаніст Клеменс Орт використовує зовнішні музичні впливи в своїх імпровізаціях, щоб встановити нові пріоритети і з'єднати, здавалося б, далекі музичні точки. Не виходячи з внутрішнього простору джазу, його мелодика розгортатися у барвистий світ, повний натхнення і сюрпризів, які прекрасно доповнюються Стефаном Шоенегом на бас-гітарі і Сільвіо Моргером на барабанах. У своїх часто досить довгих сольних партіях Орт демонструє близькість до елегійної вільної імпровізації і любов до імпресіонізму.
Тріо Клеменса Орта показує нам багато яскравих музичних емоцій, мелодійного руху і терпкої романтики. Після декількох альбомів, він записав всі пісні з культового «Nevermind» (1991) гранжової групи Nirvana у власній джазовій інтерпретації. В результаті вийшло насичене полотно, що несе в собі варіації від класичного джазу до азіатських акцентів, індійської раги, балканського звучання і західного романтизму вільної імпровізації, не без хіп-хопового груву і експериментальних звуків.
Гра Орта характеризується надзвичайно гнучкою і багатогранною технікою. То пристрасний, то заглиблений в себе, то енергійний, то меланхолійний, Орт завжди виглядає розслабленим і ніколи зарозумілим. Атмосферна мелодійність змінюється звуковою насиченістю, проте ліричний момент завжди присутній. Клеменс Орт хоч і має багато від найвеличніших джазових піаністів Білла Еванса та Дейва Брубека в своєму музичному ДНК, але використовуючи власну уяву він створює щось унікальне.