Lithuanian Trombone Project & Loreta Sungailiene (Литва)

Lithuanian Trombone Project & Loreta Sungailiene (Литва) Жанр: синтез народної, джазової музики та ф’южну
Склад: Лорета Сунгайлене (вокал), Вітаутас Пілібавічюс (тромбон), Ремігіюс Гумуляускас (тромбон), Томас Карка (альт і тенор тромбони), Паулюс Батвініс (тромбон), Адріус Стасюліс (базовий тромбон), Робертас Вільчинскас (ударні).

На міжнародному фестивалі VINNYTSIA JAZZFEST 2018 Литва представляє унікальний музичний проект професійного квінтету тромбонів, перкусіоніста Робертаса Вільчинскаса і народної співачки Лорети Сунгайлене.
Цей сміливий творчий експеримент вийшов на сцену вперше у 2016 році під час джазового фестивалю Birstonas (у той час квінтет тромбону виконував джазовий вокаліст Girmante Vaitkute), а оскільки відомий фольклорист приєднався до групи на початку 2018 року, проект розширився новими музичними настроями і композиціями, а також залучив ще більшу увагу від поціновувачів джазу й сучасного фольклору.
Восени цього року група проведе концерти в різних містах Литви, а також готується до виступів у престижних залах Вільнюса.
Засновник й ініціатор Lithuanian Trombone Project & Loreta Sungailiene - віртуоз тромбонів і композитор багатьох пісень Вітаутас Пілібавічюс. Його імпровізації і прекрасні твори відомі у всій Європі.
Він багато співпрацює з відомими класичними і джазовими артистами Литовського державного симфонічного оркестру, Литовського національного театру опери та балету й лауреатами різноманітних міжнародних конкурсів. Зокрема, з Ремігіюсом Гумілюускасом, Паулюсом Батвінісом, Томасом Карка і Адріусом Стасюлісом. Лорета Сунгайлене – прекрасна співачка, етномузикознавець і ведуча телешоу, відома дослідниця народних пісень та учасниця багатьох народних проектів («Folksokas», «Sutartints party», «ZAP.4 elementai», тощо). Вона завжди залюбки підтримує креативні пропозиції музичних професіоналів.
Lithuanian Trombone Project – дуже особливий для неї,адже саме Лорета сприяла розробці цього проекту.
- Я запропонувала улюблені народні пісні Вітаутасу Пілібавічюсу, а потім дивилася й слухала, як вони видозмінюються, як влаштовані. Композиція однієї з найкрасивіших пісень-самогітів «Pjuove lonkuoj seina» була створена у день святкування 100-річчя відновлення держави, 16 лютого цього року.
До програми проекту входять литовські народні пісні про родину, роботу й війну.
У різних регіонах Литви по-своєму проявляються чутлива поезія, цікаві мелодії, сучасна джазова гармонія і автентичний стиль, які зливаються з бездоганними музичними інтерпретаціями. - Композиції у цьому проекті різноманітні з погляду їх стилістики й настрою. Це синтез народної, джазової музики та ф’южну, - відзначає Вітаутас Пілібавічюс. – На додачу до космополітизму, типового для литовських джазових патріархів і сучасних музикантів, ми намагаємося доповнити джазову музику, відкриту для всіх культур світу, елементами й виразними засобами литовської народної музики. Ми вносимо свій внесок у створення і продовження сучасних литовських джазових традицій. Я думаю, ми стаємо більш цікавими світовий аудиторії, створюючи і граючи саме таку музику.
Проект литовського тромбону і Лорети Сунгайлене – це ще один сучасний погляд на фольклор, а також на нову сторінку в історії литовського тромбону.
Учасники проекту Лорета Сунгайлене (вокал) - етномузикознавець, народна співачка, учасник національних і міжнародних проектів, а також переможець декількох конкурсів. Є фахівцем з нематеріальної культурної спадщини в Національному центрі культури Литви і на Литовському національному телерадіомовленні й телебаченні. Очолює Вільнюський фольклорного ансамбль «Virvytе». Вітаутас Пілібавічюс (тромбон) - ініціатор проекту, музикант, диригент і композитор, відомий у Литві і за кордоном виконавець джазу та сучасної музики, учасник національних і міжнародних проектів, а також переможець декількох конкурсів.
Ремігіюс Гумуляускас (тромбон) - музикант Литовського державного симфонічного оркестру, учасник національних і міжнародних проектів, а також переможець декількох конкурсів. Томас Карка (альт і тенор тромбони) - виконавець, педагог, концертмейстер груп тромбонів Симфонічного оркестру Литовського національного оперного театру і балету та Kaunas City Symphony Orchestra, член різних мідних груп духових інструментів, а також переможець декількох міжнародних і національних конкурсів. Паулюс Батвініс (тромбон) - музикант Литовського державного симфонічного оркестру і симфонічного оркестру Литовського національного оперного театру і балету, член різних мідних духових оркестрів і лауреат декількох міжнародних і національних конкурсів.
Адріус Стасюліс (базовий тромбон) - музикант Симфонічного оркестру Литовського національного оперного театру і балету, педагог-методист музичної школи Bronius Jonu?as і Консерваторії Юзаса Таллат-Келпша, член різних мідних груп духових інструментів і переможець декількох національних конкурсів, Робертас Вільчинскас (ударні) - музикант, працює з Литовським державним симфонічним оркестром, Представницьким оркестром Ветерського оркестру Міністерства внутрішніх справ Литовської Республіки і такими групами, як «Giunter percussion», «Blues makers», «Saules laikrodis», «Green bridge band», «Boom style» та багатьма іншими.
Відкрийте красу литовської джазової музики на концерті Lithuanian Trombone Project & Loreta Sungailiene 23 вересня о 17.30 на VINNYTSIA JAZZFEST-2018!