Dock in Absolute (Бельгія-Люксембург)

Жанр: прогресивний джаз-рок
Склад: Жан-Філіп Кош (рояль, композиція), Девід Кінтцігер (бас-гітара), Мішель Мутц (перкусія)

     Dock in Absolute - одна з найбільш яскравих і унікальних груп останніх років на міжнародній джазовій європейській сцені, що встигла заслужити повагу й замилування не тільки критиків, але й тисяч шанувальників по всьому світу.
«Відкриття року-2017» за версією журналу Jazznews Magazine й учасники сотень найпрестижніших джазових фестивалів!
Будучи найбільш гастролюючою групою Люксембургу, щомісяця Dock in Absolute виступають у різних куточках нашої планети – від Японії і США до Мексики і Сінгапуру.
     Їхня музика – це неповторний авторський стиль з характерними рисами сучасного джазу й ECM, а також великим впливом кінематографічних ефектів.
Винятково поєднуючи джаз із прогресивним роком, класикою та сучасними електро-мотивами, на live-концертах Dock in Absolute з перших секунд підкорюють фірмовим драйвом, який пронизує музичну канву кожної композиції. Водночас вражає неймовірна кінематографічність мелодій, багата тембральна палітра, прониклива чуттєвість та глибокий, буквально медитативний, ліризм, який занурює у стан абсолютного спокою, але у будь-який момент готовий вибухнути нестримними роковими рифами.
     Музика Dock in Absolute заворожує і довго не відпускає, продовжуючи жити й пульсувати у підсвідомості навіть після того, як стихають останні акорди виконаних на біс п'єс.
     Свій власний унікальний джазовий стиль група створила у 2012 році. Перший альбом вийшов у 2017 році на авторитетному європейському лейблі CAM jazz, а у травні 2019-го світ сколихнула нова платівка «UNLIKELY».
- Нашу назву можна пояснити так: Dock - це своєрідний «перехідник», за допомогою якого ми підключаємося до різної музики: класики, джазу, року. Це мікс, сплетіння різних стилів. От таку, можна сказати, абсолютну музику ми й виконуємо, - відзначає лідер тріо Жан-Філіп Кош. - Це не джаз у традиційному розумінні, а - прогресивна й сучасна джазова музика. Вона блискуча й різноманітна, сильна й багата різними поворотами та стрибками настрою: від ліричного до шаленого, від дикого до тендітного, від віртуозного й кристалічного до напористого й драматичного, від подавленого до повітряного й піднесеного. Нашу музику часто порівнюють з музикою для кіно. Ми говоримо насамперед про почуття.

Про учасників проекту
      Жан-Філіп Кош - віртуозний піаніст і композитор.
     Грати на фортепіано почав вже у 4 роки. Навчався у Люксембурзькій консерваторії та Вищій школі музики у Саарбрюккені (Німеччина), з відзнакою закінчив магістерський курс у Королівській консерваторії Льєжа (Бельгія), а також Роттердамський університет мистецтв Codarts (Нідерланди) і всесвітньовідомий Berklee College of Music у Бостоні (США).
Крім Dock in Absolut, виступає у складі Koch Trio разом зі своїм батьком Філіпом і сестрою Лоренс, які грають на скрипках. Тріо багато виступає у Німеччині, Франції, Ірландії, Великобританії, Іспанії та багатьох інших країнах. А їхній CD у 2016 році був номінований на міжнародну премію «International Classic Music Awards».
     З 2014 року Жан-Філіп викладає у Люксембурзькій консерваторії.
Є власником премій SACEM і EMCY, премії за найкращу композицію для фортепіано на міжнародному конкурсі композицій Artistes en Herbe, а також нагороджений золотою медаллю із особливою оцінкою колегії суддів Міжнародного конкурсу молодих солістів UGDA у Люксембурзі.

     Девід Кінтцігер (бас-гітара) – знаменитий бельгійський музикант, актор, танцюрист, викладач.
     Вивчав джазову гармонію, композицію й ансамблеву музику у Джазовій академії Marcel Désiron, а майстерність імпровізації й поліритмів відточував у Королівській консерваторії Льєжа у знаменитих джазових музикантів Мішеля Массо і Гаррета Ліста.
Маючи невтомний потяг до знань та різнобічний досвід, Девід Кінтцігер проявляє себе у багатьох видах мистецтва. Серед них ілюстрація, комікси, арт-терапія, театральна імпровізація , танці, відео, стоп-рух, кіно та викладання. Девід є автором багатьох музичних творів для короткометражних фільмів, дитячих лялькових вистав і театральних п'єс, а також проводить багато майстер-класів у Бельгії та за кордоном.
У 2006 році представляв Бельгію на міжнародному конкурсі музики німого кіно «Strade Del Cinema», де зайняв третє місце разом із піаністом Батистом Ваесом.

     Мішель Мутц (перкусія) - знаменитий люксембурзький барабанщик, викладач.
     Закінчив Люксембурзьку консерваторію, Консерваторію у Амстердамі та магістратуру Королівської консерваторії Брюсселя.
Гастролював у США, Канаді, Нідерландах, Німеччині, Греції, Індії, Китаї.
Зараз є викладачем перкусії у Люксембурзькій консерваторії та грає у багатьох музичних проектах («Transadlibit Duo», the Jazzcombo «Jitz Jeitz Quartet», Trio «Julia goes Mercutio», зі співаком Daniel Balthasar).