Кшесімір Дембскі та OLEŚ BROTHERS з програмою «Best of jazz»

Жанр: польський джаз
Учасники проекту: Кшесімір Дембскі (скрипка, електропіаніно), Марцін Олесь (контрабас), Бартломей Олесь (ударні), Міхал Кобоєк (саксофон)

«Best of jazz» - ексклюзивна концертна програма, у якій на одній сцені зустрінуться легенда та «сучасний скарб» польського джазу!
Разом із культовим композитором, автором музики до фільму «Вогнем і мечем», віртуозним джазовим скрипалем та володарем десятків найпрестижніших премій та звань Кшесіміром Дембскі виступлять Oleś Brothers – брати-джазмени Марцін та Бартломей Олесь.
Саме їх сьогодні називають «найбільшою надією» і «найкращим, що випало на долю польського джазу».
Уже більше 19 років Марцін і Бартломей Олесь є творцями оригінальних проектів, випускають альбоми на найпрестижніших джазових лейблах і супроводжують багатьох відомих джазменів з усього світу, створюючи «команду ритмічної мрії», як писав про них німецький журнал Jazzzeitung.
У своїй групі Oleś Brothers музиканти дощенту руйнують стереотипи, створюючи повноцінний джаз-бенд із самих лише барабанів та басу. Цього виявляється абсолютно достатньо для створення приголомшливої музики, сповненої нестримної енергії, нових тенденцій і надзвичайно складних та багатих нюансів.

Про учасників проекту
Кшесімір Дембскі – видатний польський композитор, джазовий скрипаль, диригент, аранжувальник та музичний продюсер, який неодноразово здобував звання «Найкращий скрипаль, композитор, аранжувальник року» в опитуваннях журналу «Джазовий форум» і увійшов до списку десяти найкращих джазових скрипалів американського журналу Down Beat (1985).
Вивчав композицію у Познанській академії музики у класі Анджея Кошевського та диригування у класі Вітольда Кшемінського.
З 1980 року як лідер джазового колективу «String Connection» концертував у понад 25 країнах світу: майже по всій Європі, а також у США та Канаді. Виступав на всесвітньовідомих джазових майданчиках у Баден-Бадені, Парижі, Гаазі, Гельсінкі, Берліні, Монреалі, Рено, Нюрнберзі, Більбао, Будапешті та Джаз Джамборі у Варшаві.
Лауреат І премії Всесвітнього джазового конкурсу в Хуйларті (Бельгія 1983) та нагороди ім. Станіслава Виспянського (1985).
У 1986 році отримав І нагороду на Композиторському конкурсі з нагоди 25-річчя фестивалю польської сучасної музики «Poznańska Wiosna Muzyczna». У 1988 році отримав нагороду Кіноакадемії Канади «Genie Award» та нагороду Прем’єр-міністра Польщі за музику для дітей.
Також здобув багато нагород за авторські альбоми. Працює для Sony Classical Records, де записав більше 10 альбомів зі своїми композиціями. Загалом на рахунку музиканта понад 30 компакт-дисків і більше 100 пісень.
Кшесімір Дембскі написав концерти майже для всіх інструментів, понад 50 симфонічних і камерних творів, дві симфонії, два балети, ораторію, оперу, три мюзикли, 35 п’єс та творів для дітей. Є автором театральної (понад 40 прем’єр) і експериментальної музики.
У 1991 році розпочав також діяльність як диригент. Диригував майже усіма польськими оркестрами, серед яких «Sinfoniа Varsoviа», оркестр Національної філармонії Польщі, Симфонічний національний оркестр польського радіо. Виступав з такими відомими оркестрами: Ірландський оркестр БіБіСі, Ґвадалахарський симфонічний оркестр (Мексика), Муніципальний симфонічний оркестр Ріо-де-Жанейро, Національний оркестр Кіпру, Камерно-симфонічний оркестр «Leopolis», Лос-Анджелеський духовий оркестр, Чилійський університетський театральний оркестр, а також Оркестр «Sudwesfunk» і Оркестр радіо м. Нові Сад (Сербія).
Його партнерами були такі всесвітньовідомі музиканти, як Тоні Лакатос, Чарльз Толлівер, Хосе Каррерас, Хосе Кура, Ева Малас-Ґодлєвська, Адам Маковіч, квінтет «Canadian Brass», Вадим Рєпін, Жан-Люк Понті, Марк О’Коннор, Реґіна Картер, Джон Блейк і Найджел Кеннеді.
Найбільшу славу Кшесіміру Дембскі принесла музика до фільмів. Він є автором музики до понад 60 художніх фільмів, серед яких: «Медіум», «Кінґсайз», «Вогнем і мечем», «В пустелі та джунглях», «Туди й назад», «Стара казка», «Варшавська битва 1920», а також автором музики до кільканадцяти телесеріалів.
У 1998 році у США фільм Анджея Малешка «Машина змін» з музикою Кшесіміра Дембскі був номінований на премію «Emmy Award». Ще одну номінацію на «Emmy» композитору принесла музика до фільму «Вогнем і мечем» Єжи Гофмана, за яку у 2000 році Кшесімір Дембскі також отримав премію Фридерика у категорії «Композитор року» та премію «Philip Award» від Міжнародної кіноакадемії за музику.
У 2001 році на Міжнародному кінофестивалі у Піргосі (Греція) отримав нагороду за музику до фільму «W Pustyni i w puszczy». Музика до фільму «Stara Baśń» була відзначена «Золотою качкою 2003» читачами журналу «Film». А через два роки голлівудська кінокомпанія Limelight Films замовила йому музику для 16 німих фільмів Чарлі Чапліна 1914-1917 років.
У 2010 році Кшесімір Дембскі був нагороджений медаллю «Ecce Homo».

Марцін Олесь (контрабас) – талановитий польський контрабасист, композитор, імпровізатор, продюсер, автор музики до фільмів, визнаний одним із найбільш креативних виконавців молодої генерації європейського джазу.
Починаючи зі свого першого запису з братом Бартломеєм у 2000 році, Марцін творить і грає оригінальну авторську музику, що ґрунтується на джазових традиціях.
Марцін співпрацює з такими зірками, як Кен Вандемарк, Девід Мюррей, Кенні Вернер, Альбрехт Мауер, Еммануель Сомер , Жюльєн Петі, Омрі Мор, Жан-Люк Капоззо, Руді Маххол, Вільям Паркер, Герб Робертсон, Вільям Паркер, Хамід Дрейк та інші.
Більше 20 альбомів, записаних Марціном, відтворюють широкий спектр джазової музики. Багато з них визнані кращими альбомами року або здобули найвищі оцінки джазових часописів, зокрема, сольний альбом «Ornetteonbass» та віртуозний «OlesDUO».
Серед багатьох фестивалів, на яких грав Марцін: JazzBrugge, KeravaJazz, Montreux, JazzDORStrasbourg, EuroMed, JazzyColorsParis, JazzenNordLille, EuropaJazzFestGraz, ModernJazzFestRudersdorf, LüneburgerJazznights.

Бартломей Олесь (ударні) – один з найбільш оригінальних польських джазових перкусіоністів, композитор, автор музики до фільмів та театру.
З 1991 року дає концерти й записується з багатьма видатними діячами музичної сцени по всьому світу.
Як лідер, партнер чи сайдмен має на рахунку виступи з такими знаменитостями, як Кенні Вернер, Девід Мюррей, Кріс Спід, Ерік Фрідлендер, Герб Робертсон, Вільям Паркер, Метью Шипп, Томаш Станько, Роб Браун, Вільям Паркер, Йоргос Сколіас , Стенлі Джордан та багато інших.
Разом із братом у формації Oleś Brothers грають з німецькими зірками – кларнетистом Тео Йоргенсманном, вібрафоністом Крістофером Деллом та іншими талановитими музикантами.
Виступав на фестивалях: JazzBrugge, MontreuxJazzFestival, KeravaJazzFestival, JazzMeetingBerlin, LuneburgJazzFestval, JazzCerkno, WarsawSummerJazzDays, MediaWave та ін.
Крім джазових композицій Бартломей також творить музику до театральних вистав. Зокрема, до «Міра за міру», «Отелло» Шекспіра, «Нора» Генріка Ібсена, а також до вистав Йоко Місіми, Ендрю Бовела, фільму «Futro» та мультфільмів.
За останні 20 років записав чимало альбомів, які неодноразово визнавалися «Альбомами року». Зокрема, сольний альбом «Shadows», записаний з американським піаністом Кенні Вернер, був визнаний «Кращим джазовим альбомом 2006 року у світі» за версією Польського радіо, а альбом «SEFARDIX» отримав народну фонограму року Польського радіо 2013.