Вінницький джазфест: музиканти-новатори, призи для «фартових» та унікальна гітара

Учора феєрично розпочався перший день "VINNYTSIA YAZZ FEST-2107".

Вперше за 21 рік право відкрити "фартовий" фестиваль продюсер фесту Ірина Френкель та його директор Павло Третьяков передали глядачам. Відтак, усі наполегливо шукали на своїх кріслах невеличкі наліпки яблука і груші. Щасливчиками виявились школяр, який займається у школі мистецтв "Вишенька" та студентка Донецького університету. На допомогу їм вийшла також вінничанка, яка не пропустила жодного джазового фестивалю у Вінниці. Разом вони й оголосили про відкриття.

 


І одразу вінничан зачарували своїм виступом музиканти з гурту "KoloYolo". Вони визнані справжніми новаторами, адже в руках вокалістки Ольги Гончаренко бандура перетворилась з народного на джазовий інструмент. Ольга зізналась, що бандуру потрібно спеціально налаштовувати, щоб вона звучала басами. Проте, разом з ударником Аліком Фантаєвим вони створили на сцені незабутні композиції в поєднанні барабанів, гітари бандури. А "кришталевий" голос Ольги, відмітили глядачі, звучав ніби ще один музичний інструмент.

У другому відділенні глядачів "накрило" неповторними імпровізаціями у виконанні легендарного тріо Володимира Тарасова з Литви. Як запевняли вінничани після концерту, "на сцені була не музика, на сцені було життя". Тарасов постійно змінював барабанні палички різного розміру та форми, підігрував та перкусії та залучав авангардні інструменти. Людас Мацкунас — кларнет та саксофон, Євгеніюс Каневічюс грав та гітарі та застосовував електроніку. Проте, не всі глядачі достойно оцінили та сприйняли "шаманський" джаз литовців. Наголошували на тому, що їм до вподоби класичний джаз. Але більшість вінничан вигукували "Браво!"

Другий концерт став інтернаціональним. Спочатку зал "заряджав" квартет Мішеля Майса, в якому зібрались музиканти з Люксембургу, Німеччини та Франції, а згодом — німецький гурт гурт Das Hobos. Джаз-ф'южн у виконанні квартету припав до душі глядачам, вони забажали послухати "на біс" ударні Мішеля Майса, тромбон Аліси Кейн, контрабас Стефана Голдбаха та рояль Генріка Ханріота. А Das Hobos приголомшив вінничан "залізничною" тематикою. Німецькі музиканти на повну використовують електроніку, створюючи ефект присутності на залізниці. А вміле поєднання вокалу, гітари, губної гармоніки (Лео Хопфінгер), ударних (Том Сімонетті), гітари (Френк Нагель) та електроніки створювало неперевершені композиції, які вони самі називають "музикою урбаністичних лінощів". Крім того, Лео Хопфенгер усіх здивув, зігравши на гітарі, виготовленій з коробки з-під сигар. Після кожного концерту на глядачів чекали спілкування з музикантами на прес-майданчику та розіграш призів. Також цього разу усі охочі могли посмакувати джазовими напоями не лмге у фойє, але й пити каву в глядацькому залі. Адже джаз — це насамперед свобода та демократичність.