Тріо Бенедикта Янеля

Тріо Бенедикта Янеля – інтелектуали та романтики
виступ - 22 вересня 18:30

Інтернаціональне тріо, під керівництвом обдарованого піаніста німця Бенедикта Янеля, має у своєму складі також іспанського контрабасиста Антоніо Мігеля та канадця Овена Говарда. Музиканти зустрілись та почали грати у Нью-Йорку у 2008 році. Тоді ж у них вийшов дебютний диск „Modular Concepts”, який одразу заявив про них, як про сміливих джазових експериментаторів та імпровізаторів, з так званим модульним підходом до складання композицій. Довгоочікуваний другий альбом тріо – Equilibrium (випущений на лейблі ECM у 2012 році) – це добре збалансована, емоційна та оригінальна музика.
Бенедикт Янель та його товариші полюбляють гратися з формами мелодій, створюючи барвисті музичні полотна, багатошарові і мінімалістські одночасно. Та схильність до вибудовування майже архітектурних конструкцій визначає суть багатьох альбомів європейських джазових музикантів. Чим вирізняється тріо, так це розподілом ролей. Не лише кожен з цих досвідчених музикантів може час від часу виступати солістом, тріо також може продемонструвати захоплюючу взаємодію та фактично грати три сольні партії одночасно. Проте, всі їх складні композиції імпресіоністичного звучання несуть у собі невимовний ліризм, який захоплює слухача.
Точний прорахунок у креативному джазі тріо Бенедикта Янеля не випадковість, адже Бенедикт Янель має ще одну професію – він математик. Проте їх композиції аж ніяк не назвати сухими, навіть навпаки, вони напрочуд сповнені повітрям, легеньким вітерцем, що змушує уривки мелодій мандрувати вздовж атмосферного звучання, створюваного звичними класичними музичними інструментами.