Куба Станкевич

Куба Станкевич – класичний польський джаз
виступ - 21 вересня 21.00

Польська джазова музика – це особливий світ, який опирається на тенденції європейського та американського джазу, у той самий час маючи власні дуже характерні теми. Відомий польський піаніст Куба Станкевич виступав не лише з визначними співвітчизниками, а й з багатьма американськими артистами, зокрема з оркестром Арті Шоу, саксофоністом Скоттом Гамільтоном, співачкою Шейлою Джордан.
Музика, яку пише і виконує Куба Станкевич - це класичний польський джаз: ліричний, романтичний, мелодійний і віртуозно виконаний. Престижний Berklee College of Music у Бостоні він закінчив з «золотою медаллю», а по поверненню до Польщі зібрав свій квартет. З ним у 1993 році Куба записує альбом «Northern Song», який журнал Jazz Forum визнав кращим джазовим альбомом року. Кілька років по тому Куба Станкевич випуcкає унікальний альбом «Chopin Songbook».
Куба Станкевич добре відомий не лише як композитор, музикант і педагог, його також цінують як фахівця зі створення музичних комп'ютерних програм (Apple Certified Logic Trainer). Найсвіжіший альбом у дискографії Куби Станкевича - цьогорічний «Kilar» - був удостоєний найвищої музичної премії Польщі «Frederyk». Альбом є збіркою імпровізацій на музику іменитого польського піаніста і композитора Войцеха Кіляра, автора музики до 162 фільмів (у тому числі стрічок Романа Поланського, Кшиштофа Зануссі, Анджея Вайди, Френсіса Форда Копполи).
Композиції з цього альбому звучатимуть на Вінницькому джазовому фестивалі. Музикант виконуватиме їх соло на фортепіано. Такий мінімалістський формат насправді дає необмежені можливості насолодитись чистотою мелодії, романтикою та лірикою у виконанні польського маестро.