Тріо Романа Тулея

Тріо Романа Тулея
виступ - 21 вересня 17.00

Піаніст Роман Тулей народився у 1978 році у Молдові, але минулого року він зі своїм тріо спромігся стати справжнім відкриттям швейцарської джазової сцени. Перший диск тріо Романа Тулея, на якому звучать твори складені самим Романом, носить назву Inspiration, тобто „натхнення”.
Талант до складання власної музики хлопець проявив ще у віці 12 років. А після закінчення Академії Мистецтв (відділення джазової та естрадної музики) у Кишиневі, музикант більше за все мріяв про навчання у європейській школі джазу з хорошим ім’ям. Ця мрія привела Романа до Swiss Jazz School у Берні (Швейцарія), де його наставником по класу фортепіано був знаний американський джазовий піаніст Вільям Еванс (William Evans). Невдовзі, у 2008 році, талановитий джазмен Роман Тулей зібрав власне тріо, до складу якого входять ще двоє випускників Swiss Jazz School: контрабасист Лоренц Бейлер та барабанщик Тобіас Фрідлі. Виконавська майстерність всіх трьох членів тріо знаходиться на дуже високому рівні.
„Створюючи музику я передаю в зовнішній світ свою енергію” – говорить Роман Тулей. Та він не просто складає нову музику, але й уміє вишукано імпровізувати, дотримуючись духу новоствореної мелодії – це і робить гру тріо неповторною. Музику, що грає Тріо Романа Тулея, можна порівняти, за емоційним впливом на слухача, з видатною поезію. Тріо Романа Тулея дарує уважному слухачеві м’яку та ніжну, і, водночас, потужну й експресивну взаємодію звуків і тонів, дивовижну гармонію прозорості та енергії.