ТРІО ВОЛОДИМИРА ТАРАСОВА (Литва)

Жанр: авторський джаз і суцільна імпровізація!
Склад: Володимир Тарасов (ударні, перкусія), Людас Моцкунас (кларнет, саксофон), Євгеніюс Каневічюс (бас, електроніка).

Джазові світила Європи у Вінниці!
Почувши Тріо Володимира Тарасова, ви переконаєтеся, що у світі не існує звуків, які були б непідвладні цим музикантам! Немає жанрів і стилів, чиї границі вони не здатні досліджувати й долати під час ні на що не схожих спільних імпровізацій.
Троє провідних джазових музикантів Литви – легендарний барабанщик Володимир Тарасов, експресивний саксофоніст Людас Моцкунас і універсальний басист Євгеніюс Каневічюс – нечасто виступають разом. Тим особливо коштовним і цінним буде їхній спільний виступ на «VINNYTSIA JAZZFEST - 2017».
Кожний концерт тріо – унікальний! Його учасники НІКОЛИ! не обговорюють програму майбутнього виступу. Такий підхід став непорушним правилом ще під час запису їхнього першого альбому «Intuitus» на лейблі Nobusiness Records.
У колективі немає лідера - у спонтанній імпровізації всі рівні.
Але є легенда.
І це, без сумніву, Володимир Тарасов!
«Барабанщик, обдарований рідкісною витонченістю і таємничістю, чуттєво насолоджується кожним дотиком до кожного з величезної армії своїх інструментів, від мініатюрного дзвіночка до тарілок. Також він майстер декоративної роботи щіток», - так охарактеризував його провідний джазовий критик США Нет Хентофф.
Разом з В'ячеславом Ганеліним і Володимиром Чекасіним на початку 1970-х Тарасов створив найяскравіший радянський джазовий колектив ГТЧ, музика якого відома в усьому світі. Пізніше виступав у складі десятків найрізноманітніших проектів, з якими записав більше 100 дисків! Писав музику для театру й кіно, а також займався візуальними мистецтвами, неодноразово беручи участь у міжнародних художніх виставках.
Мультиінструменталіст, композитор і бенд-лідер Людас Моцкунас заслужено вважається найбільш креативним сучасним імпровізатором Литви. Широта його музичних інтересів вражає. Моцкунас – активний учасник безлічі проектів, що виконують різнобарвну музику - від авангардного джазу до сучасного академізму. Будучи помітною фігурою європейської джазової сцени, Людас Моцкунас багато гастролює по всій планеті, часто виступає на фестивалях і в клубах США, Китаю, Японії, Ізраїлю та багатьох інших країн. У дискографії музиканта налічується вже більше 60 альбомів. Більшість із них записані на незалежному лейблі Nobusiness Records, співзасновником якого є сам саксофоніст. Басист Євгеніюс Каневічюс – досвідчений і затребуваний у Литві музикант, що дебютував на джазовій сцені ще наприкінці 1980-х років. Сценічний партнер Аркадія Готесмана, Пятраса Вішняускаса, Вітаутаса Лабутіса, він однаково вільно почуває себе, виконуючи і радикальний фрі-джаз, і мелодійний мейнстрім. Однаково проникливо звучать у його руках не тільки контрабас і бас-гітара, нерідко підсилені електронними ефектами, а також труба, гітара і навіть туба.