ЛОРАН НІКУ (Швейцарія, фортепіано)

Жанр: прогресивний фортепіанний джаз

Красу стильного й креативного сучасного джазу Швейцарії у неділю, 27 вересня, о 18.00 на VINNYTSIA JAZZFEST-2020 представить яскравий джазовий піаніст-віртуоз, імпровізатор і композитор Лоран Ніку.

Творчість Лорана Ніку ґрунтується на стику джазу, імпровізації, композиції і класичної музики. Активно гастролюючи по всьому світу, він грає у різних стилях і складах - від авторського фортепіанного джазу до камерної музики, сольно, у яскравих дуетах, джазових тріо і як соліст симфонічного оркестру.

Грати на фортепіано Лоран почав у 6 років. У 2001 році вступив до консерваторії Невшателя, свого рідного міста, де навчався у болгарської педагогині Венеціели Найденової.

У 2003 році, у віці 12 років, вперше виступив у ролі соліста - грав у концерті музики Моцарта з камерним оркестром Stravaganza у Невшателі у рамках концертної серії, організованої консерваторією.

Наступного року зіграв свій перший сольний концерт у цій же серії з творами Баха, Шопена, Шумана і Дебюссі. У 2005 році став лауреатом І премії конкурсу молодих виконавців Швейцарії, що пройшов у Ла-Шо-де-Фон і Лугано.

Професійне навчання розпочав у 2007 році у Женевському університеті музики у викладача Сильвіана Деферна. Вперше зіграв із симфонічним оркестром Женевського університету музики у 2010 році. А вже у 2012-2015 роках став наймолодшим викладачем класу фортепіано й імпровізації у Женевській консерваторії. У 2018-2019 роках Лорана Ніку запросили грати й викладати для літньої академії на фестивалі камерної музики у Мюррені (Швейцарські Альпи). Свій перший твір у класичному стилі він створив саме під час роботи в Академії. 

У 2015 році у Швейцарії поставили виставу за оперою Рахманінова «Алеко», де Лоран Ніку виконав роль театрального композитора, який грає на фортепіано свої фантазії.

Що стосується джазу, то активно займатися джазовою музикою Лоран Ніку почав у 2007 році. У 2010 році створив власне джазове тріо, для якого музику писав сам.

Особливими роками у джазовій творчості Лорана стали 2017-2018 роки, коли він жив у Нью-Йорку, де глибоко вивчав джаз і композицію у відомого американського джазового піаніста Джейкоба Сакса і Шая Маестро з Ізраїлю.

У США Лоран Ніку створив нове тріо з басистом Ноа Гарабедяном (грав з Раві Колтрейном) і барабанщиком Алексом Фельдманом, а також розпочав дуетну співпрацю з саксофоністом Калебом Вілером Кертісом.

У червні 2018 року у Брукліні Лоран Ніку записав свій перший сольний фортепіанний альбом «Outline» з 12 оригінальними джазовими композиціями, які створив у Нью-Йорку. Цей запис вийшов у січні 2020 року на німецькому джазовому лейблі QFTF і був високо оцінений міжнародною критикою.

Про неповторний стиль Лорана Ніку британський журнал «UK Vibe» написав: «Його дотик унікальний, його техніка бездоганна. Всі його музичні ідеї мають ліричну якість».

А видання «All about Jazz» відзначило: «Лоран Ніку має вдумливий штрих, який надає ваги кожній окремій ноті. Ніку має хист до вишуканості і грандіозного драматичного розквіту».

У 2020 році альбом «Outline» був гучно презентований на провідних радіостанціях Європи: RTB Bruxelles, HR2 Frankfurt, Radio zwei Bremen, Radio Dreyckland та багатьох інших.

Вражаючи своїми новаторськими підходами, віртуозною грою і бездоганним стилем, Лоран Ніку активно гастролює у США, Канаді, Франції, Австрії, Німеччині та багатьох країнах Європи.