АРТУР ДУТКЕВИЧ (Польща, фортепіано) з програмою «ІмпроМАЗУРКИ»

Жанр: авторський польський джаз

Один із найкращих джазових піаністів і композиторів Польщі, музикант-легенда Артур Дуткевич на VINNYTSIA JAZZFEST 26 вересня о 20.00 виступить з унікальною програмою «ІмпроМАЗУРКИ», яку найгучнішими оплесками вітали понад 15 країн світу.

«ІмпроМАЗУРКИ» – це цикл творів Артура Дуткевича з сольної платівки «Mazurki», що стала винятковим проектом у сучасній польській фортепіанній музиці, поєднавши в оригінальне ціле вільну імпровізацію, польські ритми, народні мотиви і традиції класичної й джазової музики. Глядачі відчують натхнення красою музики Шопена, емоційністю композицій Шимановського та ритмікою й атональністю творів Бартока. І, звісно, будуть вражені невимушеністю розгортання тематичних ліній, вражаючою швидкістю пальців і надзвичайною технікою маестро Дуткевича, , чиї віртуозні імпровізації скорили весь світ.

Артура Дуткевича, виступ якого у Вінниці пройде за підтримки Генерального консульства республіки Польща у Вінниці, називають «послом польського джазу» у світі: у 1988 році він став першим поляком, що виступив на джазовому фестивалі MIDEM у Каннах з трансляцією на Radio France, і з тих пір є одним із найбільш затребуваних за кордоном польських джазових музикантів.

Десятки найвищих премій і неповторні програми, рекордні аншлаги і сотні концертів у понад 60 країнах – від Південної Америки і США до Африки, Китаю, Австралії і Нової Зеландії.

Відзначений срібною медаллю Міністра культури Республіки Польща «Gloria Artis» за заслуги перед культурою, протягом своєї кар'єри Артур Дуткевич співпрацював з безліччю культових джазових і блюзових музикантів, зокрема, впродовж 25 років з легендарним польським саксофоністом Томашем Шукальським  (у квартеті й дуеті), Збігнєвом Намисловським, Яном «Пташиним» Врублевським, Тадеушем Налепою, Уршулею Дудзяк, Гражиною Аугусцік, Деборою Браун, Лорою Шафран, Мішелем Хендріксом, Карлосом Джонсоном і багатьма іншими.

Артур Дуткевич народився у 1958 році у Пінчуві (Свєнтокшиське воєводство). З відзнакою закінчив факультет джазу Музичної академії у Катовицях. Є лауреатом багатьох музичних конкурсів у Польщі й за кордоном, зокрема, фіналістом престижного Thelonious Monk International Competition у Вашингтоні.

У 90-х роках Артур Дуткевич часто бував у Франції, де виступав з відомими французькими музикантами П’єром Мішло та Аленом Брюне.

І вже скоро його фестивальна географія охопила всю Земну кулю! Артур Дуткевич виступав на десятках найпрестижніших фестивалів, зокрема, на Jazz Jamboree (Варшава, Польща), Munster Jazz Festival (Мюнстер, Німеччина), Northsea Jazz Festival (Гаага, Нідерланди), Copenhagen Jazz Festival (Копенгаген, Данія), Festival Opera De Paris (Париж, Франція), Sziget Festival (Будапешт, Угорщина), Int. Jazz Pianists Festival (Каліш, Польща), Jazz Plaza (Гавана, Куба), Polish Film Festival (Лос-Анджелес, США), Glasgow Jazz Festival (Глазго, Великобританія), Duesseldorf Jazz Rally (Дюссельдорф, Німеччина), World Culture Festival (Берлін, Німеччина), Notturni in Palestro Festival (Мілан, Італія), BJ Ninegates Jazz Festival (Пекін, Китай), Utsav Int. Jazz Festival (Нью-Делі, Індія), Melbourne Int. Jazz Festival (Мельбурн, Австралія).

Одним із найяскравіших моментів кар'єри Артура Дуткевича став виступ на чолі ансамблю з 30 піаністів зі всього світу, що виконали аранжовану ним музику перед 35-тисячною аудиторією на Олімпійському стадіоні у Берліні у рамках World Culture Festival. Цей безпрецедентний концерт став даниною пошани різноманіттю культур і посланням миру для світу.

З 1987 року Артур Дуткевич веде клас фортепіано на Міжнародних джазових майстер-класах у Пулавах і Ходзежі, є членом журі Міжнародного конкурсу джазових піаністів у Каліші, у 2006 і 2008 роках був головою журі на Міжнародному конкурсі джазової імпровізації у Вільнюсі й постійно проводить безліч різних майстер-класів для студентів по всьому світу.

Будучи одним з небагатьох польських джазових піаністів, які дуже багато виступають соло, Артур Дуткевич також керує ARTUR DUTKIEWICZ TRIO, яке музичні критики одностайно називають одним з найкращих джазових колективів Польщі.

Крайні альбоми піаніста «Mazurki», «Prana» і «Traveller» були чудово прийняті слухачами й критиками, а у «Hendrix Piano» Артур Дуткевич першим представив окремим альбомом  твори культового рок-гітариста Джиммі Хендрікса у джазовій фортепіанній обробці. 

Будучи зіркою світового джазу, Артур Дуткевич завжди вражає музикою справжнього смаку. Його стиль пізнаваний і виразний, а неймовірна фантазія, техніка та майстерність володіння формою, гармонією й динамікою настільки приголомшливі, що глядачів завжди переповнює захват від повітряної непередбачуваності наступного моменту. 

Артур Дуткевич завжди підкреслює, що музика - це спілкування на рівні сердець, тож під час кожного виступу пропускає через себе кожну ноту й відгомін звуку, даруючи кожному глядачу незабутні миті насолоди від музики рідкісної краси.