ТРІО ОЛЕКСІЯ ПЕТУХОВА (Одеса, Україна)

Склад: Олексій Петухов (фортепіано), Валерій Буримченко (контрабас), Олександр Костюченко (перкусія)

Коли говорять «одеський джаз» – мають на увазі Олексія Петухова, який є одним із найбільш пізнаваних та затребуваних джазових піаністів України і на VINNYTSIA JAZZFEST-2020 виступить зі своїм славетним Тріо, що завжди дивує мозаїкою неперевершеного таланта і драйву.

Олексій Петухов – представник одеської джазової школи, один із лідерів джазового співтовариства Одеси, талановитий аранжувальник, композитор, продюсер і справжній романтик сучасного джазового фортепіано. Порівняти його витончену музику для фортепіано можна лише із класиками, що писали для цього інструмента, наприклад, Шуманом або Шубертом. Його імпровізації, з якими б партнерами він не виступав, завжди відносяться до кращих моментів концерту, а авторська музика і її виконання наділені шляхетністю, мелодійністю і витонченою легкістю.

Олексій Петухов народився 26 липня 1976 року в Одесі. Вперше познайомився із джазом у музичній школі.  У 1995 році закінчив Одеське музичне училище, як джазовий піаніст, а у 2000 році - Одеську музичну академію, як академічний піаніст. З тих пір бере активну участь у багатьох концертах і ​​джазових фестивалях в Україні, Литві, Болгарії, Німеччині, Франції та інших країнах.

У творчій біографії Петухова  – безліч цікавих проектів, як авторських, так і у співпраці з кращими імпровізаторами сучасної джазової сцени. Український джазмен виступав з такими зірками, як Чанда Рул, Грейс Гарланд, Філо Машадо, власник «Греммі» Грегорі Портер, Кевін Махогані, Карл Фрієрсон, Аллан Харріс, Джейсон Браун, Ів Корнеліус, Бенні Бенак, Грегорі Бойд, Сіван Арбель, Джульєтт Келлі, In-Grid, Haddaway, Рейчел Террієн та багатьма іншими.

З 2000 року викладає фортепіано і джазову імпровізацію в Одеському коледжі мистецтв ім. Данькевича та є диригентом джазового оркестру Миколи Голощапова.

У 2013 році став переможцем міжнародного фестивалю-конкурсу «Master Jam Fest» (Одеса).

Пріоритет творчості Олексія Петухова - популяризація оригінальної музики, написаної для джазового тріо, комбо, струнного оркестру і навіть хору. У якості постійного виконавця й аранжувальника співпрацює з Одеською філармонією, а також з іншими театрами Одеси, як аранжувальник.

З останніх гучних робіт Олексія Петухова – новаторські джазові аранжування «Час, вперед» Георгія Свиридова і «Пори року» Петра Чайковського, а також музика для мюзиклу «Конотопська відьма», що з успіхом йде у Одеському академічному театрі ім. Василька.

Концерти Олексія Петухова – це завжди велика подія, що поєднує тонку й глибоку лірику з повнофактурною яскравою міццю, запальними й різноманітними стильовими ритмами. Його імпровізації відрізняються мелодійністю, великою емоційною амплітудою і водночас – цілісністю, а його манера гри, настояна на класичному піанізмі, пронизана прекрасним романтичним початком, який ясно виражає себе у кульмінаціях соло неперевершеного одеського піаніста.

Валерій Буримченко – досвідчений басист, що активно бере участь у ключових джазових проектах Одеси ще з кінця 80-х років.

Олександр Костюченко – барабанщик і перкусіоніст. Народився в Одесі у 1982 році. У 2000 році закінчив Одеське музичне училище ім. Данькевича, а у 2005 р. – на відмінно Одеську музичну академію ім. Нежданової. З 1995 р. бере участь у різних джазових фестивалях і конкурсах в Україні, Польщі, Румунії, Болгарії. Лауреат І премії серед молодих виконавців на всеукраїнському конкурсі ДОДЖ у Донецьку. Грав з такими музикантами, як Юрій Кузнєцов, Тетяна Боєва, Олексій Петухов, Анатолій Вапіров, Назгуль Шукаєва та багатьма іншими.